ZIELONA GÓRA:

Bez korowodu, ale z koncertami. Winobranie coraz bliżej

– Niewielu jest ludzi na świecie, którzy cieszą się, że stracą pracę, ja stracę ją za kilka dni – mówi prezydent Janusz Kubicki w kontekście zbliżającego się Winobrania. Dni Zielonej Góry już od soboty, 5 września.

Będzie skromniej, ale i bardziej lokalnie. Dotyczy to również artystów. Zagrają ci, którzy mieli lub mają związki z naszym regionem.

Będzie troszkę bardziej lokalnie. Sami zastanawialiśmy się jak ma to święto wyglądać, bo tego się nie przygotowuje w tydzień. Myślę, że każdy będzie miał okazję pójść na Winobranie, skosztować lokalnych trunków, spotkać się z Bachusem, wysłuchać wspaniałej muzyki, bo jak zwykle nasi filharmonicy rozpoczną Winobranie, na pewno wspaniałym koncertem. Tych elementów, które utrzymaliśmy jest sporo, ale niektórych rzeczy zabraknie, bo to będzie rok bez korowodu. Ten rok na pewno będzie troszkę inny, zespoły są bardziej lokalne, ale myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Na winobraniowej scenie na Placu Teatralnym zagrają m.in. Misia Furtak, Mela Koteluk czy zespół Raz, Dwa, Trzy.  Winobranie potrwa do 13 września. Cały program zobaczycie na portalu wZielonej.pl. Dodajmy, że patronem medialnym obchodów dni miasta jest Radio Index.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: