ZIELONA GÓRA:

Bez całusów i “przytulanek”. Dziś pożegnanie szkoły

Dziś zakończenie roku szkolnego. W Zielonej Górze po świadectwa – podobnie jak w całym kraju – wybiorą się uczniowie szkół podstawowych i średnich.

Z uwagi na reżim sanitarny nie będzie jednak żadnych oficjalnych uroczystości. Bożena Mania – szefowa lubuskich struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego mówiła w Radiu Index o nietypowym zakończeniu roku szkolnego.

Niestety to jest ten element covidowski. Nie będzie całusów ani przytulanek. Brakuje nam takich bezpośrednich spotkań, ale trzymając ten reżim takie zakończenia się odbędą. Ważne jest to, by nauczyciele dali poczucie temu młodemu człowiekowi, ze więź ze szkołą wciąż ma miejsce. 

Bożenę Manię pytamy zatem, jak wyglądać będzie pożegnanie roku szkolnego w zielonogórskich szkołach.  – Każda placówka ma swój zindywidualizowany sposób spotkania nauczyciela z uczniem – dodaje Mania.

W jednej szkole przychodzi na jedna godzinę 6-8 uczniów i nauczyciel wręcza świadectwa. W innych wysyła się potwierdzenia lub skan mailowo. Bardzo różnie to wygląda. 

Rozmowa z Bożena Manią na portalu wzielonej.pl

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: