ZIELONA GÓRA:

Będzie więcej miejsc dla przedszkolaków

Miejskie Przedszkole nr 19 będzie mogło przyjąć więcej dzieci, poszerzy również swoją ofertę. W placówce w Zespole Edukacyjnym nr 10 powstanie 25-osobowa grupa przedszkolna. Umowa na realizację tego projektu jest warta ponad 450 tysięcy złotych.

O szczegółach mówi Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Ta umowa, której kwota wynosi dokładnie 452 tys. zł pozwala na utworzenie całej grupy, czyli 25 dodatkowych miejsc w ZE nr 10.  W ramach tej umowy 350 tys. to jest dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, natomiast wkład miasta to 60 tys.

Nowa grupa w przedszkolu będzie już dziewiątą. Środki z projektu trafią na wynagrodzenia dla nauczycieli i pomoce dydaktyczne – tzw. „magiczną ścianę” i „magiczny dywan”. Mówi Monika Świątkowska, dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 10.

Magiczna ściana i magiczny dywan to są pomoce edukacyjne i multimedialne. Tam może być wszystko – gry edukacyjne, dydaktyczne, ale także gry dla dzieci z różnymi trudnościami. Możemy prowadzić nawet pomoc psychologiczną i pedagogiczną prowadzić dzięki tym pomocom dydaktycznym.

To nie jedyne inwestycje w placówkę przy Energetyków. W przyszłości na jej terenie powstanie sala gimnastyczna i biblioteka.

Jedynym elementem, którego brakuje, jest sala gimnastyczna i biblioteka. Chcielibyśmy, aby ta biblioteka według projektu była multimedialna, czyli taka, która dzisiaj jest potrzebna uczniom. Chcielibyśmy, aby sala gimnastyczna, która tutaj powstanie, była dedykowana nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom osiedla, tak aby popołudniami również oni mogli korzystać z tej sportowej infrastruktury, jak również kluby sportowe.

Sala gimnastyczna będzie scalona z budynkiem szkoły i placem zabaw, który zostanie przeniesiony. Miasto przeznaczy na tę inwestycję 8 milionów złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: