ZIELONA GÓRA:

Będzie remont Zjednoczenia

Już niebawem ruszy remont alei Zjednoczenia. To jedna z najważniejszych ulic Zielonej Góry z punktu widzenia komunikacji w mieście.

Przetarg na realizację tej inwestycji już ruszył, wykonawcę poznamy 30 lipca. Janusz Kubicki – prezydent Zielonej Góry – stwierdził w rozmowie z Radiem Index, że aleja Zjednoczenia czeka w kolejce po zakończeniu prac związanych z ulicą Batorego.

To jest wiadukt, który dawno nie był remontowany. Jego stan nie jest najlepszy. Zielona Góra jest podzielona torami, a tych przejazdów nie jest za dużo. Każde zamykanie Zjednoczenia i jednocześnie Batorego spowodowałoby paraliż komunikacyjny miasta. 

Miasto planuje remont samego wiaduktu, ale nie tylko. Mają również powstać ścieżki rowerowe, wymienione będą chodniki a także przebudowane zostaną zatoki autobusowych. Janusz Kubicki dodaje, że należy spodziewać się kolejnych utrudnień w ruchu, ale remont alei Zjednoczenia jest konieczny.

Na pewno będzie problem, bo jest to jedna z najważniejszych ulic w mieście. Musimy to jednak zrobić. na początku będzie wiadukt. 

Na razie nie jest znany koszt tej inwestycji. Wiadomo, ze będzie oscylował w kwocie kilkunastu milionów złotych. Miasto zrealizuje to zadanie ze środków własnych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: