ZIELONA GÓRA:

Będzie remont Filii Żłobka nr 1! I to jeszcze w tym roku [WIDEO]

Umowa na adaptację budynku przy Alei Wojska Polskiego 116 podpisana. W obiekcie znajduje się Filia Żłobka numer 1. Prace remontowe mają nie tylko przystosować budynek do potrzeb funkcjonującej tam placówki, ale także pozwolić na przyjęcie pod jej skrzydła jeszcze większej liczby dzieci. 

Modernizacji poddana zostanie między innymi elewacja. Wymienione zostaną też okna i drzwi. A i to nie koniec zmian. W planach jest również remont zaplecza kuchennego. Na piętrze powstaną natomiast dwie dodatkowe sale.

Duże wyzwanie dla wykonawcy. I dla nas, logistycznie. Czeka nas dużo pracy. Stworzymy od września dodatkowych 60 miejsc dla dzieci. Ale również miejsca pracy. Dla opiekunek oraz innego personelu pomocniczego. Jesteśmy przeszczęśliwi, że możemy w takim cudownym miejscu i możemy tworzyć coś od początku.

Inwestycja przy Alei Wojska Polskiego 116 będzie kosztowała ponad dwa miliony złotych. Znaczna część tej kwoty to rządowe dofinansowanie. Zielona Góra jest jednym z 11 samorządów, którym udało się zdobyć fundusze na rozwój tego typu placówek.

To są miejsca bardzo oczekiwane przez rodziców, którzy często podejmując decyzję o potomstwie, martwią się też o to, żeby mama mogła wrócić później do pracy. Ważny element wsparcia rodziny. Bardzo się cieszę, z tej inwestycji, która tutaj się rozpoczyna. Pierwszej inwestycji w tak dużym mieście. 

Remont budynku ma potrwać do września.

Zobacz więcej
Back to top button
X