ZIELONA GÓRA:

Prezydent nie odkłada planów o parkingu w Parku Braniborskim. “Ja się nigdy nie poddaję”

W środowej audycji Prezydent na 96 FM powrócił temat budowy parkingu dla mieszkańców z ul. Władysława IV. Przypomnijmy, wojewoda lubuski Władysław Dajczak zakwestionował uchwałę Rady Miasta, na podstawie której miało dojść do inwestycji.

Wojewoda doszukał się błędów w uchwale i ją unieważnił. Czy to koniec sprawy i budowa parkingu w tamtym miejscu zostanie zaniechana? Janusz Kubicki mówił w Akademickim Radiu Index, że sprawa nie jest przesądzona. Włodarz miasta w sprawie parkingu w Parku Braniborskim spotkał się z wojewodą.

Ja się nigdy nie poddaję.  Gdybyśmy mieli się poddawać przy każdej okazji, to przypomnę Obwodnicę Południową, gdzie też mieliśmy problemy, a będzie budowana. Podchodzę do tego na spokojnie. Byłem u pana wojewody. Rozmawialiśmy na ten temat. On wykazał pewne elementy, które życzyłby sobie, aby się znalazły. Przygotowujemy po raz kolejny uchwałę, z elementami, których jego zdaniem brakuje i będziemy dążyć do tego, żeby powstał.Janusz Kubicki

Prezydent Zielonej Góry stwierdził, że powstanie nowych miejsc parkingowych w tamtym miejscu jest nieuniknione.

Moim państwo, nie da się żyć w tym mieście, jeżeli nie będzie nowych parkingów. Samochodów cały czas przybywa. W ostatnich dwóch latach przybyło 25 tysięcy samochodów. To jest gigantyczna liczba. Wystarczy pojechać w tamto miejsce. Tam jest szkoła, żłobek, przedszkole, tam są interwencje policji, bo mieszkańcy po prostu nie mają gdzie zaparkować.Janusz Kubicki

Program Prezydent na 96 FM w każdą środę o 12:30. Pytania możecie przesyłać przez cały tydzień na adres: Prezydent@wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00