LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Będzie modernizacja zielonogórskiej onkologii i nowy ambulans dla pogotowia. Za dotacje z województwa

Samorząd województwa znów inwestuje w lubuskie jednostki ochrony zdrowia. Regionalne szpitale i stacje pogotowia ratunkowego otrzymały łącznie prawie 15 milionów złotych dotacji. Są to pieniądze na konkretne cele, głównie modernizację jednostek i wyposażenie ich w nowy sprzęt.

Dofinansowanie trafiło m.in. do dwóch placówek w Zielonej Górze: Szpitala Uniwersyteckiego oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Szpital za ponad 3 miliony złotych wyremontuje budynek „L”, w którym mieści się Kliniczny Oddział Onkologii oraz Dzienny Oddział Chemioterapii. W obiekcie, który zbudowano w latach 70., powstanie przestronna poczekalnia, odnowione będą też sanitariaty i pomieszczenia medyczne.

Jestem przekonany, że ci ciężko chorzy pacjenci z Zielonej Góry, z województwa lubuskiego, znajdą w centrum onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim bardzo dobrą opiekę, na dużo wyższym poziomie. Myślę, że podziękowania należą się wszystkim od pacjentów, którzy postulowali wielokrotnie konieczność działań w tym oddziale.Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze otrzymała natomiast pół miliona złotych na zakup nowego ambulansu wraz z wyposażeniem.

Pieniądze, które akurat my otrzymaliśmy, prawdopodobnie są najlepiej widoczne w mieście, ponieważ 15 tysięcy wyjazdów w Zielonej Górze sprawia, że nas widać. Dotacja całkowicie zostanie przeznaczona na zakup ambulansu z najnowszym sprzętem najnowszej jakości. Podnosimy komfort i jakość usług, które świadczymy dla naszych mieszkańców.Marcin Mańkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze

Poza tym samorząd dofinansował szpital pulmonologiczno-kardiologiczny w Torzymiu na potrzeby budowy ośrodka geriatrii, rozwój e-usług w szpitalach powiatowych w Międzyrzeczu, Sulęcinie i Sulechowie czy zakup karetki dla stacji pogotowia w Gorzowie.

Zobacz więcej
Back to top button
X