ZIELONA GÓRA:

Będzie miodzio w Ochli, jeszcze pod koniec tego miesiąca

Ponownie Skansen w Ochli zamieni się w miejsce pszczelarskiego fachu, miodu, muzyki i rękodzieła. Zbliża się coroczne Święto Miodu. Czy organizatorzy osłodzą nam życie?

Święto Miodu to okazja do zapoznania się bliżej z pszczelarskim zapleczem. Nikt oczywiście do ula nie wejdzie, ale zobaczy, jak pracują pszczoły i tworzone są plastry miodu, czy też zaznajomi  się z możliwościami wykorzystania go w lecznictwie i kosmetyce. Zaprezentuje się ponad 70 wystawców, w tym ponad 20 pasiek.

Barbara Rybińska, organizator Święta Miodu

Dodatkowo oprócz sztuki pszczelarskiej, która skierowana jest nie tylko do Kubusia Puchatka, na miejscu odbędzie się targ rękodzieła. Dla najmłodszych przygotowane zostaną warsztaty artystyczne, animacje, gry i zabawy ludowe. Natomiast fani folkloru będą mogli usłyszeć ze sceny kilka grup i wykonawców: łemkowski zespół Nadija, KarmaTrio, Jerzy Garniewicz, Kryniczeńka z Białkowa, Szli do wsi z Budachowa i Świdniczanie.

Barbara Rybińska

Święto Miodu odbędzie się 28 sierpnia w Skansenie w Ochli, trwać będzie w godzinach od 11:00 do 17:00. Wstęp 6zł od osoby. W cenę wliczone jest zwiedzanie Muzeum Etnograficznego.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00