ZIELONA GÓRA:

Będzie cyrk! Dyrektor teatru zdradza szczegóły korowodu

Święto Zielonej Góry już za dwa tygodnie, a jak dobrze wiemy – nie ma Winobrania bez korowodu. Stanowi ono podsumowanie Dni Zielonej Góry, obserwowane co roku przez tysiące widzów. W kolorowym marszu biorą udział różnego rodzaju miejskie placówki.

O szczegółach tegorocznej parady opowiedział nam dyrektor Lubuskiego Teatru, Robert Czechowski.

Ten korowód, mogę śmiało powiedzieć, że jest jednym z największych w Europie. To jest przede wszystkim udział zielonogórzan, którzy się malują razem z glinoludami, to są formacje teatrów ulicznych, to jest udział całego, naszego teatru.Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru

Tematem przewodnim w tym roku będzie cyrk. Dyrektor zdradził też, że ten korowód będzie miał nowy, interesujący element.

W tym roku jest duża innowacja. Wszystkie elementy ruchome, artystyczne, ruszą poza naszym głównym korowodem, w dół ul. Kupiecką i wmieszają się w tłum. Pierwszy raz, od lat, zobaczymy również drugą część korowodu – korowód wśród mieszkańców naszego miasta.Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru

Korowód odbędzie się 14 września, około godziny 12. Maszerujący tłum ruszy spod Hotelu Ruben, przy alei Konstytucji 3 Maja i będzie szedł w kierunku ul. Wrocławskiej.

 

Dla widzów zostaną przygotowane specjalne trybuny, na około 1300 osób.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: