ZIELONA GÓRA:

Będą nowe kursy autobusów do dzielnicy. W zamian – dwa do likwidacji

Na początku roku Miejski Zakład Komunikacji zmienił rozkład jazdy. Niezadowolenie mieszkańców wywołała decyzja o likwidacji niektórych kursów do dzielnicy Nowe Miasto. MZK tłumaczył to zbyt małą liczbą pasażerów korzystających z autobusów.

Wycofane zostały weekendowe kursy do Suchej i Ługowa, do Zawady i Jan ograniczono z kolei ilość kursów.

Jeżeli było 9 kursów, a z tych kursów skorzystało 9 osób, to nikogo nie stać na to, żeby wozić powietrze. Budżet miasta jest w tym roku bardzo napięty i miasta nie stać na to, żeby finansować właśnie tego rodzaju kursy. Podjęliśmy działania, które być może w pierwszym okresie były dosyć drastyczne, ale spotkaliśmy się z Radą Dzielnicy, z panem Mariuszem Zalewskim, z sołtysami wszystkich miejscowości i osiągnęliśmy kompromis.Barbara Langner, dyrektor MZK w Zielonej Górze

Dyrektor MZK zapowiada, że nie jest to koniec zmian. Od 1 marca będą zlikwidowane dwa kursy w dni powszednie do Suchej i Ługowa.

W ich miejsce uruchomimy 8 kursów w dni wolne od pracy – 5 kursów w soboty i 3 kursy w niedziele. Wszystko jest skonsultowane z sołtysami. Ludzie chcieliby mieć autobus, bo może mi będzie potrzebny. Niestety, nie jesteśmy w stanie jeździć 6 kilometrów tam i z powrotem, bo może komuś ten autobus będzie potrzebny.Barbara Langner

Co kilka lat MZK prowadzi badanie ankietowe wśród pasażerów, w którym pyta o oczekiwania związane z rozkładem jazdy. Często zielonogórzanie proszą o więcej bezpośrednich połączeń w różne punkty miasta.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: