ZIELONA GÓRA:

Będą miejsca parkingowe dla ciężarnych? Możliwe, ale bez kart parkingowych

Do urzędu miasta wpłynęła petycja o utworzenie miejsc parkingowych dla kobiet w ciąży i matek z dziećmi do lat 6. Złożył ją Bogusław Wontor, przewodniczący wojewódzkiej rady Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przedstawiciel SLD zaproponował także wprowadzenie kart parkingowych dla kobiet w ciąży. Do petycji zostało dołączonych ponad 600 podpisów poparcia.

Dokument zostanie przekazany do jednostek, które podlegają miastu, razem z wnioskiem o przeanalizowanie możliwości utworzenia miejsc parkingowych. Realizacja pomysłu będzie wymagała także wprowadzenia odpowiedniego oznakowania – tabliczki pod znakiem z informacją “Wyłącznie dla kobiet w ciąży oraz rodziców z małymi dziećmi” oraz namalowania tzw. koperty.

Co do kart parkingowych, nie przysługują one ciężarnym. Prawo do korzystania z nich mają tylko osoby z niepełnosprawnością i kierowcy lub placówki przewożące takie osoby.

Miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży powstały już m.in. w Rzeszowie, Tczewie, Środzie Wielkopolskiej i Warszawie, a lokalnie – w Słubicach.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X