LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Będą darmowe badania w kierunku jaskry

Światowy Tydzień Jaskry coraz bliżej. Na bezpłatne badania okulistyczne można umówić się pomiędzy siódmym a trzynastym marca. Do akcji przyłącza się także Zielona Góra. 

Tylko w poprzednich latach podczas akcji “Polscy okuliści kontra jaskra” przebadano ponad 10 tysięcy osób. Blisko połowa z nich została skierowana na dalszą diagnostykę.  Co ważne – żeby dostać się do gabinetu nie potrzebujemy skierowania.

Zachęcamy głównie osoby, które są powyżej 40 roku życia, u których występują choroby kardiologiczne. Bądź też występowało rozpoznanie jaskry u kogoś w rodzinie. Zagrożeniem tej choroby są również zaburzenia krążenia obwodowego u osoby. Także życie w ciągłym stresie, częste bóle głowy. Warto skorzystać z tych badań. 

W lubuskiem do akcji włączyły się dwie placówki. Sprawdzić oczy będzie można w gorzowskim szpitalu oraz w zielonogórskiej przychodni Aldemed.

Jeżeli chodzi o szczegółowe dane dotyczące tego kiedy można na takie badanie się udać, w jakie dni, w jakie godziny – te informacje można znaleźć na stronie internetowej tydzienjaskry.pl. Poprzez wejście na mapie Polski na nasze województwo, tam znajdą państwo wszelkie informacje na temat badań. 

 

Dodajmy, że w ciągu ostatnich pięciu lat schorzenie jaskry wykryto u czternastu tysięcy lubuszan.

 

 

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: