ZIELONA GÓRA:

Bazgroły na placu Matejki pogromione!

Kolejna ściana w Zielonej Górze zyskała odświeżony wygląd. Pogromcy Bazgrołów zajęli się budynkiem przy Placu Matejki 2. Wszystko po to, aby po odnowieniu teren prezentował się lepiej.

Pogromcy wzięli się za malowanie ściany tuż przed rozpoczęciem Winobrania, podczas którego będzie otwarty plac na zapleczu Lubuskiego Teatru.

Ściana ta należy do wspólnoty mieszkaniowej. Nie jest wpisana do rejestru zabytków ani nie jest w strefie konserwatorskiej, więc miasto nie może dać złotówki na remont, nawet jeżeli chodzi o dofinansowanie dla zabytków. Więc my, Pogromcy Bazgrołów, postanowiliśmy się tym zająć, żeby plac teatralny, plac Matejki, który ma być otwarty na Winobranie, wyglądał jeszcze bardziej pięknie.Paweł Wysocki, współorganizator akcji

Na placu znajduje się letnia scena dla aktorów, siłownia pod chmurką, a także plac zabaw. Pojawiła się także zieleń.

Pogromcy Bazgrołów wrócą też na wiadukt przy ulicy Sulechowskiej. Ostatnio malowali jego filary, chcą jednak powtórzyć akcję.

Na pewno musimy wrócić jeszcze pod wiadukt na ulicę Sulechowską, na Centrum Przesiadkowe. Zaczęliśmy tam malować, ale po raz pierwszy zrobiliśmy akcję podczas wakacji i okazało się, że bardzo mało osób przyszło. Czekaliśmy więc, aż rok szkolny się zacznie. Myślę, że za tydzień, za dwa wrócimy pod wiadukt i tam zaprosimy mieszkańców miasta, żeby odmalować wiadukt.Paweł Wysocki

Bazgroły w mieście można zgłaszać „Pogromcom…” na Facebooku. Wystarczy napisać wiadomość prywatną i dołączyć zdjęcie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: