KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Barwne, roztańczone i rozśpiewane “Oblicza Tradycji”. Festiwal dobiega końca

Powoli kończy się Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Oblicza Tradycji”. W ciągu tygodnia zespoły ludowe z Ukrainy, Kazachstanu, Rumunii czy Serbii odwiedziły Zieloną Górę. Zawitały także do innych miejscowości województwa lubuskiego, m.in. Bojadeł, Łagowa i Małomic. Pod koniec kilku dni wspólnej zabawy na deptaku mogliśmy zobaczyć gospodarza imprezy – Lubuski Zespół Pieśni i Tańca.

Grupę tworzy 100 osób. Najmłodsza ma 8 lat, najstarsza – 84. Zespół prezentuje tańce i pieśni z różnych regionów Polski. Często pojawia się z występami w kraju i na świecie. Aby do niego dołączyć, wystarczą chęci, poczucie rytmu i słuch muzyczny.

Nie robimy egzaminów, przesłuchujemy, sprawdzamy pod tym kątem. Ale dajemy szansę. Jeśli osoba ma odrobinkę tych zdolności, to zawsze podejmujemy się pracy z nią.Aniela Anna Sidło, kierownik artystyczny festiwalu „Oblicza Tradycji”

Obecnie zespół przygotowuje się do przeprowadzki z powrotem na ulicę Sienkiewicza. Przed remontem siedziby Regionalnego Centrum Animacji Kultury, willi Suckera, prowadził zajęcia w Społecznym Ognisku Artystycznym przy ulicy Krasickiego. Zajęcia przy Sienkiewicza ruszą od września.

O dniach nie mogę jeszcze powiedzieć, bo musimy to poukładać. Jest dość duże zainteresowanie, w związku z tym musimy tak poukładać grupy, żeby czasu i miejsca na sali starczyło dla wszystkich. Salę mamy tylko jedną, instruktorów – ograniczoną liczbę osób. Ale najważniejsze jest to, że możemy pracować tylko popołudniami.Aniela Anna Sidło

Zwieńczeniem festiwalu „Oblicza Tradycji” będzie dzisiejsza (12.07.) Gala Tradycji w zielonogórskim amfiteatrze. Początek występów artystów – o godzinie 19:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: