WINOBRANIE 2019ZIELONA GÓRA:

Bachus bierze klucze i zaczynamy świętowanie! Program Winobrania na sobotę

Sobota, 7 września to pierwszy dzień obchodów dni miasta. Dziś o 14:00 uroczyste rozpoczęcie Winobrania 2019! Na scenie przy ratuszu, symboliczną władzę w postaci kluczy do bram miasta otrzyma Bachus.

Program pierwszego dnia Winobrania poniżej:

KOŚCIÓŁ PATRONALNY PW. ŚW. URBANA I (ul. Braniborska 17)

godz. 19:00 Uroczysta Msza Święta w intencji władz i mieszkańców Miasta. Po mszy przeniesienie rzeźby Św. Urbana w orszaku wiernych do Konkatedry pw. Świętej Jadwigi Śląskiej (ul. Mickiewicza 14)

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 11:00 – 15:00 2. Ogólnopolski Winobraniowy Maraton Indoor Cycling

godz. 20:00 „Barwy symfoniczne” winobraniowy koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent Czesław Grabowski

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10:00 – 21:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno Odrzańskie), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10:00 – 17:00 – odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Winnogóra” w Górzykowie – WinoBus nr 4: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Winnogóra” w Górzykowie – WinoBus nr 4: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz – WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Senator” w Niedoradzu – WinoBus nr 2: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Equus” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Winnogóra” w Górzykowie – WinoBus nr 4: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 1:230 – 13:00 X Ogólnopolski Konkurs Win – ogłoszenie wyników

godz. 13:00 – 13:30 Prezentacja Mega Dance

godz. 14:00 – 14:15 Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Góry – Bachus z rąk Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego odbiera klucze do bram…

godz. 14:15 – 15:00 Kabaret Chyba

godz. 15:15 – 16:00 Prezentacja Studio Tańca Dance Art

godz. 16:45 – 17:45 Prezentacja Szkoły Muzycznej Yamaha

godz. 18:45 – 19:45 Nadmiar, Damian Michalski obecny wokalista TSA

godz. 20:45 – 22:00 Renata Przemyk Babę zesłał Bóg

po koncercie do godz.24: 00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka – DJ Paweł BAMSE Jakubowski

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska, www.alefrajda.wixsite.com/frajda)

godz. 17:00 – 18:00 Warsztaty Breaking (Break Dance)

godz. 18:00 – 19:00 Pokazy i animacje dla dzieci z Bricks4Kidz i MatPlaneta

godz. 18:30 – 21:30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Bboya Bartaza

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 19:00  Brian Friel „Cudotwórca” reż. Adam Ferency

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.pl)

godz. 10:00 – 20:00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE

godz. 9:00 Międzynarodowy Zawody Niepełnosprawnych w Bocci

Hala Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start”, www.start.zgora.pl)

godz. 9:30 14. Międzynarodowy Turniej Winobraniowy w Akrobatyce Sportowej

Hala akrobatyczna, ul. Urszuli 22 (organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)

godz. 9:30 II Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt

Sala Sportowa Zespołu Szkół Edukacyjnych nr 4 w Drzonkowie, ul. Szkolna 2 (organizator: UKS „Świt”, www.uksswit.pl)

godz. 10:00 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w dwuboju nowoczesnym – Penta Day

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)

godz. 10:00 Winobraniowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn

Hala sportowa ul. Szafrana 6 (organizator: AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, www.azs.zgora.pl)

godz. 14:00 Ogólnopolskie Zawody Masters w Pięcioboju Nowoczesnym – III Polish Modern Pentathlon – Oldboy Cup

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)

godz. 17:00 Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej

Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Polska Press Sp. z o. o. oraz Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

godz. 17:00 Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Lubuski Związek Jeździecki, www.lzj.pl)

godz. 19:00 34. Nocny Bieg Bachusa

Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

godz. 19:05 V Winobraniowy Marsz Nordic Walking

Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

godz. 12:00 Narodowe czytanie  8. edycja ogólnopolskiej akcji głośnego czytania inicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zbiór zatytułowany „Nowele polskie”

Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 14:30 Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry – Winobranie 2019” – wernisaż

Galeria Pro Arte, ul.  Stary Rynek 2-3 (organizator: Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP, www.zpap.zgora.pl)

godz. 15:00 – 19:00 Degustacja lokalnego wina XVIII wiecznej piwnicy winiarskiej Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”)

godz. 20:00 Koncert Winobraniowy „Concerto all’italiana” wykonanie: Cappella Viridimontana, Michał Kocot (pozytyw) pod dyrekcją Jerzego Markiewicza, w programie: muzyka włoskiego baroku

Konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej (organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores”, www.ztscantores.pl)

WYSTAWY

Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa linorytów Arety Fedak „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii – Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice” wystawa zdjęć;

Ekspozycja stała: „Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych.

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawy czasowe: „Lotnictwo Polskie 1939 roku”; „Lubuscy bohaterowie w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Kobiety-żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”.

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawa czasowa: „100-lecie powołanie Polskiej Policji”

Ekspozycja stała: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”;  „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Wystawa czasowa: „Narodowe czytanie”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Detale zielonogórskie” wystawa  fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. Teatr”; „Trudne początki niepodległości – 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa ph. Polski splot”; „Lubuskie winiarstwo”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

Cały program Winobrania znajdziecie poniżej:

Download (PDF, 934KB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Tagi
Zobacz więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informcji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close