AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

AZS bez szans w konfrontacji z Sobieskim

Siódma porażka siatkarzy AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego w rozgrywkach II ligi. Akademicy nie mieli nic do powiedzenia w rywalizacji z Sobieskim Areną Żagań, przegrywając 0:3.

W żadnym z trzech setów podopieczni Roberta Sokala nie przekroczyli granicy dwudziestu punktów. Pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem gości 25:18. Najlepiej AZS wyglądał w drugiej partii, a dokładniej do połowy tej części spotkania. Akademicy na początku prowadzili, później trzymali się długo punkt za punkt, ale w końcówce seryjnie zaczęli popełniać błędy i przegrali do 19. Trzeci set to już egzekucja w wykonaniu siatkarzy Sobieskiego Goście zaczęli od prowadzenia 7:1. Opiekun Sobieskiego, Krzysztof Dobek wpuścił na plac zmienników. Ci też radzili sobie dobrze na tle bezradnych zielonogórzan. Ostatecznie Sobieski wygrał trzeciego seta do 15 i w nieco ponad godzinę cały mecz 3:0.