ZIELONA GÓRA:

Anioły z kijkami pomagają młodzieży na drodze do samodzielności

Dziś zielonogórzanie znów ruszają jak na skrzydłach, by pomóc młodzieży. Wesprą usamodzielniających się podopiecznych Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych na Anielskim Marszu Nordic Walking. Tym razem impreza ma nie tylko wymiar dobroczynny i rekreacyjny. Tworzy też okazję do integracji rodzin.

Trasa marszu, jak w poprzednim roku, prowadzi przez teren wokół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Jest to droga z przygodami.

Przygody to poruszanie głową pod kątem myślenia, sprawdzimy też sprawność fizyczną. Mamy trochę rywalizacji, piękną muzykę i na pewno wiele nieszpodzianek.Marzena Pawlinow, dyrektor Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych
Tym razem nie jest to rywalizacja czysto sportowa, czyli przejście trasy w określonym czasie. Przygotowaliśmy 10 baz, które będziemy zdobywać. W bazach tych będą czekać na nas przeróżne zadania. Jest to, powiedziałabym, powrót do korzeni. Wracamy do gry w podchody, łączymy je z intelektualnym wysiłkiem. Myślę, że jest to szczególny dzień, bo to Dzień Ojca. Można więc wyruszyć i sprawić radość ojcu, by sprawdził się w konkurencjach.Grażyna Wyczałkowska, instruktorka fitness i nordic walking

Uczestnicy startują indywidualnie i grupowo. Marsz zakończy się wspólną zabawą w kalambury oraz ogniskiem.

Dochód z wpisowego na wydarzenie będzie przeznaczony dla młodych ludzi, którzy opuszczają Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze. Zamieszkają np. w miejskich lokalach socjalnych. Do momentu wyprowadzki emocjonalnie przygotowują ich przedstawiciele Stowarzyszenia Nasze Dzieci.

Młodzież można też wspomóc darami rzeczowymi. Przydadzą się naczynia, drobne artykuły gospodarstwa domowego, ręczniki, kołdry.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: