ZIELONA GÓRA:

Akcja „Trzeźwy kierowca” wciąż trwa i … wciąż jest potrzebna

Zielonogórscy policjanci nadal stawiają na akcję „Trzeźwy kierowca”. Przypomnijmy – polega ona na kontroli trzeźwości kierowców. Zarówno w mieście, jak i na jego obrzeżach. Statystyki nie pozostawiają złudzeń – wsiadanie za kierownicę na podwójnym gazie, to wciąż ogromy problem.

Celem akcji jest więc zwiększane świadomości społecznej na temat jazdy po alkoholu. Mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Działania „Trzeźwy kierowca” prowadzone są przez zielonogórskich policjantów już od kilku lat.  Spotykają się z ogromną aprobatą społeczną. Dzięki nim z dróg eliminowani są kierowcy jeżdżący po alkoholu, a przez cykliczność tych akcji coraz mniej kierowców decyduje się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Niestety podczas ostatnich działań, w ciągu zaledwie godziny, policjanci zatrzymali dwóch kierujących, jeden z nich miał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi.

Dodajmy, że jazda pod wpływem alkoholu traktowana jest jako wykroczenie lub przestępstwo. Sprawcę czeka więc kara. W najdelikatniejszym wypadku jest to grzywna i punkty karne. W najgorszym – utrata prawa jazdy i kara więzienia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00