ZIELONA GÓRA:

Akademia Wyobraźni, czyli poruszenie dzieci do….

Dziś rozpoczyna się w Zielonej Górze 4-miesięczny cykl Akademii Wyobraźni, czyli spotkań dla dzieci, które lubią przekraczać wyznaczone granice.

Akademia Wyobraźni to inicjatywa Iriny Brovko i Fundacji Lyada. Jak wiadomo – dzieci mają olbrzymią wyobraźnię, ale trzeba ją odpowiednio ukierunkować, aby w przyszłości pozytywnie wpływała na życie i była szansą rozwoju.

– Akademia Wyobraźni to jest projekt skierowany dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Zakłada rozwój kreatywności, rozwój wyobraźni i wykorzystanie różnych materiałów, które zazwyczaj są pod ręką i można je wykorzystać do tego, żeby świetnie się bawić i różne ciekawe rzeczy tworzyć – mówiła Irina Brovko z Fundacji Lyada.

Podczas pierwszego spotkania dzieci będą mogły przenieść się do świata akwareli i dużego formatu.

– Malowanie akwarelą i duży format. Z dziećmi pomalujemy trochę na rozgrzewkę akwarelą, na razie na małych formatach, ale spróbujemy to zrobić właśnie pobudzając kreatywność. Przygotuje kilka przedmiotów, które porozkładamy na kartce i będzie można dorysować coś, co podpowie wyobraźnia, żeby jakiś obraz z tego powstał i żeby ten przedmiot został częścią tego obrazu. Może jakaś wróżka się pojawi, może jakiś, nie wiem – ogórek. Chodzi o to, żeby dzieci mogły wykorzystywać różne rzeczy i korzystać ze swojej wyobraźni. Potem rozłożymy duże, duże, duże kartki. Dzieci odrysują kontury swojego ciała i potem dorysują do swojego ciała, czyli tak naprawdę do siebie, tylko w trochę innej płaszczyźnie niż w rzeczywistości, coś czego by im brakowało. Mogą być to motyle, które zazwyczaj się pojawiają w takich sytuacjach, mogą być różne balony, można gdzieś odfrunąć, może jakiś samolot? Nie wiem, co dzieciom podpowie wyobraźnia. Właśnie zależy bardziej na tym, żeby dzieci czuły się bezpiecznie, tworząc coś ciekawego i nowego, na różnych formatach. Nie tylko na kartkach A4, jak przyzwyczailiśmy się do bloków rysunkowych, ale właśnie na dużych formatach, na dużych skalach, żeby można było coś tworzyć – dodaje Irina.

Inaugurujące wydarzenie Akademię Wyobraźni odbędzie się dziś o godzinie 17:00 w budynku przy ulicy Sowińskiego 4a. Wpisowe wynosi 10zł, a pieniądze przeznaczone zostaną na zakup materiałów.

Rejestracji można dokonywać na stronie Fundacji Lyada – http://lyadafund.eu.

Fundacja Lyada

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: