WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI świętuje, pomaga zwyciężać, rekrutuje

Wrzesień zaczął się bardzo pracowicie dla AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Tutorzy, czyli wolontariusze z organizacji, jak i cała Drużyna SuperW wzięli udział w winobraniowym korowodzie. Krótko po święcie organizują natomiast studniówkę AKADEMII i SZLACHETNEJ PACZKI.

100 dni przed finałem PACZKI i połowinkami AKADEMII to dobry moment, by zasięgnąć informacji o akcjach. Wydarzenie jest przeznaczone dla każdego. Odbędzie się 12 września o 17:00 przy pomniku Bachusa. Kandydaci na wolontariuszy mogą z kolei zgłaszać się przez internet.

Zapraszam na stronę SuperW, na której można dowiedzieć się czegoś o AKADEMII i SZLACHETNEJ PACZCE, ale jednocześnie zgłosić się. Sam proces polega na tym, że wypełnia się króciutką ankietę. Później ktoś z AKADEMII lub PACZKI odzywa się do tej osoby i przechodzi ona przez cały proces rekrutacji. Staramy się nie brać ludzi z ulicy. Chcemy po prostu, żeby te osoby poczuły się wyjątkowe, że ktoś się nimi zaopiekował i zaproponował coś bardzo fajnego.Paulina Rydzewska

Tutorzy wspierają dzieci nie tylko w nauce, ale również zdobywaniu umiejętności społecznych. Pokazują, jak spełniać marzenia, pomagają zyskać pewność siebie. Po prostu – wygrywać w życiu.

Oprócz wolontariuszy do AKADEMII poszukiwani są liderzy. To osoby, które zajmują się m.in. rekrutacją wolontariuszy. Mogą nimi zostać także ci, którzy nie są w wieku studenckim.

Są to różne osoby. Nawet nie tylko w Zielonej Górze, ale też w innych rejonach. Ostatnio słyszałam, że liderem została pani w wieku około 50 lat. Bardzo dobrze dogaduje się z młodzieżą i chce pracować w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Niedawno zgłosiła się do nas pani, która jest nauczycielką. Również chce wprowadzić jakąś zmianę. Ma możliwość działania właśnie jako lider – większą niż wolontariusz. Wolontariusz wpływa na jedno dziecko i rodziców, a lider – tak naprawdę na całą społeczność.Paulina Rydzewska

Wolontariusze AKADEMII PRZYSZŁOŚCI działają m.in. w Szkole Podstawowej nr 5 na Chynowie, Szkole Podstawowej nr 6 oraz nr 11. Więcej informacji o Drużynie SuperW i rekrutacja – na stronie superw.pl.

Paulina Rydzewska – koordynatorka regionalna AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – rozmowa z 8.09.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X