ZIELONA GÓRA:

Administracja skarbowa świętuje. Izbie w Zielonej Górze przekazano sztandar

Na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości skarbowej, obsługą obrotu towarów z zagranicy czy kontrolą gier hazardowych. Ten rok dla polskiej administracji skarbowej jest jednak szczególny – instytucja obchodzi swoje 100-lecie. Z tej okazji Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze otrzymała sztandar.

W uroczystości brał udział m.in. Piotr Dziedzic, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Nadanie sztandaru w stulecie utworzenia polskiej administracji skarbowej jest wydarzeniem nie tylko podniosłym, ale i historycznym. Jest niepodważalnym dowodem Państwa sumiennej pracy i oddanej służby. To dzięki Państwa wiedzy i doświadczeniu udało nam się przeprowadzić wiele projektów, które miały na celu uszczelnienie systemu podatkowego i zwalczanie przestępczości ekonomicznej. To dzięki Państwa profesjonalizmowi Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku stawiane jest jako przykład w całej Unii Europejskiej.Piotr Dziedzic

Od 2017 roku funkcjonuje Krajowa Administracja Skarbowa – jednostka, którą tworzą urzędy skarbowe, izby administracji skarbowej i urzędy celno-skarbowe. Mniej więcej w tym samym czasie pojawiły się obawy, że lubuska Izba Administracji Skarbowej może zostać przeniesiona do Gorzowa. Mimo tych problemów, izba nadal dobrze działa w Zielonej Górze.

Kiedy od podstaw została stworzona Krajowa Administracja Skarbowa, musieliśmy się zmierzyć z nowymi zadaniami i zupełnie nową filozofią działalności. Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że wiele z tych zamierzeń udało nam się osiągnąć, chociaż jeszcze wiele pracy przed nami. Natomiast nadanie sztandaru naszej jednostce jest doskonałym znakiem tego, że zmierzamy w dobrym kierunku. Zajęliśmy pierwsze miejsce w kraju jako najbardziej skuteczna izba administracji skarbowej oraz zdobyliśmy wyróżnienie w klasyfikacji generalnej ogólnopolskiego, czternastego rankingu izb administracji skarbowej i urzędów skarbowych.Adam Andrzejewski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

W imieniu wojewody Władysława Dajczaka przemówienie do pracowników administracji skarbowej skierował wicewojewoda Wojciech Perczak.

To właśnie działania administracji skarbowej, takie jak dbanie o bezpieczeństwo finansowe Rzeczpospolitej Polskiej, zapewnienie nowoczesnego i przyjaznego wykonywania obowiązków podatkowych czy wspieranie uczciwej konkurencji, sprawiają, że państwo ma materialne podstawy funkcjonowania, jest sprawne, silne i bezpieczne. Korzystając z okazji, pragnę złożyć na ręce pana dyrektora wszystkim osobom, które są związane z działalnością Krajowej Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, najlepsze życzenia i serdeczne gratulacje.Wojciech Perczak, wicewojewoda lubuski

W trakcie święta Krajowej Administracji Skarbowej pracownicy IAS w Zielonej Górze otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe.

W województwie lubuskim administrację skarbową tworzy Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, Urząd Celno-Skarbowy z dwiema delegaturami, 4 oddziały celne i 20 urzędów skarbowych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: