AUDYCJE 96 FM:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Absolwentka Extra z militarnym zacięciem. Przed wami Kamila Wiśniewska

Tym razem tytuł Absolwentki Extra Uniwersytetu Zielonogórskiego przypadł Kamili Wiśniewskiej. Ukończyła studia I stopnia na kierunku Inżynieria Biomedyczna na Wydziale Mechanicznym. 

Postawiła na taką specjalizacje ponieważ ważny jest dla niej rozwijający się świat oraz łączenie mechaniki z medycyną. Jest, to także specjalność idąca z duchem czasu. Dziś medycyna wykorzystuje technologie. Podczas studiów prężnie działała w Kole Naukowym “BiomedUZ” gdzie wspólnie z kolegami stworzyli projekt “Pomocnej Łapy”

Była to proteza łapki pieska, znaleźliśmy kandydata który stracił jedną łapkę i w ramach tego projektu mogliśmy mu pomóc projektując proteze. Dzięki temu wygraliśmy konkurs organizowany przez Henkel. I to była korzyść dla obu stron.

 

Zainteresowania wyróżnionej absolwentki idą w kierunku biomechaniki, projektowania 3D oraz analizy metodą elementów skończonych. Na koncie ma też prace dyplomową związaną z militariami, a dokładnie z hełmami wojskowymi.

U mnie pojawił się pomysł żeby podziałać z wyściółkami do hełmów wojskowych. Zostałem zachęcona przez Panią Promotor oraz członków rodziny, którzy współpracowali z wojskiem. Projekt ten jest dla mnie ważny, bo dzięki aktualnej technologii możemy poprawić komfort życia. W tym projekcie zajęłam się geometrią wyściółki oraz materiału który byłby optymalny do zminimalizowania uderzeń.

 

Oprócz projektowania, współpracowała też z Centrum Symulacji Medycznej. Pełna sylwetka na stronie Biura Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00