KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

9 książek na 9 miesięcy – czy to wyzwanie? Przekonaj się w „Norwidzie”!

Czytelniczych wyzwań było już wiele. Mole książkowe brały np. udział w akcji „52 książki”, która polegała na czytaniu jednej książki tygodniowo w ciągu całego roku. Biblioteka Norwida wymyśliła natomiast wyzwanie dla konkretnej grupy – dzieci i młodzieży.

To konkurs, który ma oczywiście rozbudzić pasję czytania. Mogą w nim startować uczniowie z klas 4-6 i 7-8 oraz gimnazjaliści. O zasadach mówi Marzena Wańtuch, kierownik Działu Udostępniania biblioteki Norwida.

Konkurs będzie polegał przede wszystkim na zdobywaniu punktów za przeczytanie książki. Jednej książki w miesiącu, ale o konkretnej tematyce. W październiku – książka, której akcja dzieje się w szkole. A w kolejnych miesiącach będziemy podawać na bieżąco kolejne tematy.Marzena Wańtuch

Po przeczytaniu książki każdy uczestnik konkursu musi napisać tekst na jej temat. Może to być recenzja, wiersz czy inna forma pisemna. Tekst musi mieć maksymalnie pół strony drukiem lub jedną stronę odręcznie.

Zgłoszenia prac przyjmujemy do 28. dnia każdego miesiąca. W lutym wyjątek – będzie to 25. Wypowiedzi należy dostarczać mailowo lub osobiście, jak również na adres naszej biblioteki bądź dowolnej filii w mieście.Anna Pawelec, młodszy bibliotekarz w Bibliotece Pana Kleksa

Konkurs potrwa do czerwca. Wtedy biblioteka wręczy nagrody czytelnikom, którzy zebrali najwięcej punktów w wyzwaniu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: