ZIELONA GÓRA:

„300+” w Zielonej Górze: w sierpniu pierwsze wypłaty świadczeń

Około 14 tysięcy młodych zielonogórzan ma szansę na „Dobry Start”. Od początku miesiąca wnioski o 300 złotych na wyprawkę szkolną można składać w wersji elektronicznej. W sierpniu będą z kolei dostępne wnioski papierowe.

Obie procedury nie różnią się znacząco od siebie i są bardzo proste – przekonuje Wioletta Grabowska, naczelnik Wydziału Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miasta. Należy jedynie pamiętać o tym, by dane we wniosku były poprawne i kompletne.

W zasadzie wniosek jest bardzo prosto skonstruowany. Należy tam podać dane wnioskodawcy: imię, nazwisko, adres zamieszkania. Dobrze byłoby, żeby dokument zawierał również adres e-mail, na który prześlemy informację o przyznaniu tego świadczenia. Również dane osoby uprawnionej, czyli dziecka uczęszczającego do szkoły. I to, co jest najważniejsze, przy czym jest najwięcej błędów: podanie właściwego adresu szkoły, do której dziecko uczęszcza.Wioletta Grabowska

Wniosek znajdziemy na stronie Urzędu Miasta Zielona Góra w zakładce „Co i jak załatwić w urzędzie” oraz w sekretariatach wszystkich szkół w mieście.

Natomiast można je złożyć tylko w siedzibie Wydziału Świadczeń Rodzinnych przy ulicy Długiej 13, jak również na ulicy Podgórnej, w informacji ogólnej. Pierwszą wypłatę świadczenia przewidujemy już w połowie sierpnia, natomiast wnioski można składać do 30 listopada.Wioletta Grabowska

Pieniądze z rządowego programu „Dobry Start” przysługują uczniom, którzy nie ukończyli 20 lat. Dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia. Świadczenie w wysokości 300 złotych będzie wypłacane jednorazowo.

Download (PDF, 1.27MB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: