ZIELONA GÓRA:

3. Tancbuda Challenge przeszła do historii! Parkiet CRS-u rozgrzany do czerwoności!

1300 tancerzy z całej Polski w ciągu 3 dni zawojowało Zieloną Górę. W hali CRS przez cały weekend trwał turniej Tancbuda Challenge. Wystartowali w nim zawodnicy w różnym wieku, wyspecjalizowani w różnych stylach tanecznych.

Konkurs podsumował Filip Czeszyk ze studia tańca Spoko Family, współorganizator imprezy.

Nagrody mamy w kategoriach hip hop, hip hop solo 1×1, breaking solo 1×1, jeszcze nagrody dla grup tanecznych street dance showcase. Także mamy po 3 kategorie wiekowe i tych nagród mamy mnóstwo. Mamy też nagrodę publiczności i tu jest prośba do was – wejdźcie sobie do nas na fanpage. Przez cały tydzień – głosowanie na najfajniejszą ekipę z tych finałów. Będzie 12 ekip. Jakbyście mogli ich wesprzeć lajkami, będą szczęśliwi.Filip Czeszyk

Jedno z trofeów – nagroda w kategorii „hip hop 17+ formacje” – powędrowało aż na południe kraju. Zdobyła je grupa „Laski ze Śląska”. Dziewczyny uczestniczą w Tancbuda Challenge już od pierwszej edycji.

Bardzo, bardzo dużo formacji – dwa razy więcej niż w zeszłym roku, także poziom ogromny i przestraszyłyśmy się trochę, jak przyjechałyśmy. Ale chyba dałyśmy radę. Na pewno w przyszłym roku przyjedziemy z nową formacją i nową energią, jeszcze większą.Paulina Lenczyk, Agnieszka Fułek – „Laski ze Śląska”

Mistrzynią w kategorii „hip hop 1×1 12-16 lat” została z kolei Julia Stawska z Dzierżoniowa. Swoją pasją do tańca dzieli się z widzami także od początku Tancbuda Challenge w Zielonej Górze.

Było bardzo ciężko, ponieważ musiałam przejść przez 4 walki, z TOP 16 aż do finału. Tańczę od siedmiu, ośmiu lat, ale zaczęłam sama jeździć sama na zawody gdzieś od trzech, czterech.Julia Stawska

Poniżej fotorelacja z turnieju, którą wykonał Marcin Fijałkowski.

Zobacz więcej
Back to top button
X