ZIELONA GÓRA:

26. finał WOŚP coraz bliżej. Przybywa aukcji i wieści dla wolontariuszy

Zielonogórski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odlicza już dni do 26. finału. Im bliżej startu, tym bardziej rozrasta się liczba atrakcji i ważnych informacji do przekazania.

Powiększa się lista WOŚP-owych licytacji. Te, które będą rozgrywane na małej scenie, dzielą się na trzy kategorie: klasowe, rodzinne i rzeczowe. Na dużej scenie można będzie wygrać gadżety od mieszkańców. Część przedmiotów i ofert będzie też dostępna w serwisie Allegro. Wsparcie zaoferowały poza tym drużyny Stelmetu Enea BC i ekantor.pl Falubaz Zielona Góra oraz sponsorzy.

Ciekawy jak zwykle jest trening z wybranym zawodnikiem Stelmetu. Wiadomo, że medale i w tym przypadku od dwa złote medale od Stelmetu, od Falubazu – złota, limitowana odznaka nr 26. Fajnym novum jest to, że można wziąć udział w treningu Falubazu. Tego jeszcze u nas nie było. No i to, co zafundował ekantor, czyli wyjazd z Patrykiem Dudkiem na Grand Prix w Gorzowie. Dość ciekawe, z racji tego, że cały dzień można będzie przebywać w parku maszyn, w czasie podróży i razem wrócićFilip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu WOŚP

Szef sztabu przypomniał również, że podczas finału zamknięta będzie ulica Kasprowicza. Już od dziś nieczynny jest także parking przy filharmonii. Na nim stanie duża orkiestrowa scena.

Gadżety na licytację ofiarowała też m.in. firma Hertz Systems. Pierwszy to system antykradzieżowy KLOSZ do ochrony auta. Zostanie zamontowany w pojeździe zwycięzcy aukcji. Prócz tego do wylicytowania będzie książka gen. Mirosława Hermaszewskiego „Ciężar nieważkości” z autografem.

Z Hertz Systems ten finał będzie również bezpieczny. O to mogą być spokojni orkiestrowicze z puszkami. Firma wyposaży ich w lokalizatory GPS. Dzięki nim w sytuacji zagrożenia mienia lub życia wolontariusze szybko wezwą pomoc.

Lokalizator działa na zasadzie przycisku SOS, który jest wbudowany w urządzenie lokalizujące. W momencie zagrożenia wolontariusz korzystając z tego przycisku, określa jednocześnie swoją pozycję i przekazuje sygnał o tym, że jest w stanie zagrożenia.Mariusz Skowroński, dyrektor sprzedaży GPS w firmie Hertz Systems

Ponadto firma ekantor.pl zapewni wolontariuszom ciepłe szaliki. 350 uczestników kwesty przez cały dzień będzie mieć też dostęp do wyżywienia. Odprawa wolontariuszy już w tę sobotę o 13:00 w Centrum Biznesu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00