ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

25 lat województwa lubuskiego. Ciemnoczołowski: Region bardzo się zmienił

Ćwierć wieku minęło od podpisania tzw. umowy paradyskiej, czyli aktu, który inicjował powstanie województwa lubuskiego. Jakim regionem jesteśmy dziś, po upływie 25 lat? To pytanie usłyszał w Rozmowie na 96 FM Sebastian Ciemnoczołowski.

Radny wojewódzki z ramienia Platformy Obywatelskiej podkreślał, że region bardzo się zmienił. Temat wybrzmiał też na ostatniej sesji sejmiku.

Województwo lubuskie bardzo się w tym czasie zmieniło. Powstanie samorządu lubuskiego bardzo pozytywnie wpłynęło na nasz region, chcieliśmy za to podziękować na ostatnim sejmiku, za sprawą apelu. Szkoda, że województwo nie jest większe, miałoby pewnie większy potencjał. Pamiętamy, że był pomysł, żeby obejmowało też Głogów, ośrodek miedziowy. Nie wracajmy już jednak do historii.

Jaka jest więc teraźniejszość? Nie da się ukryć, że dochodzi do eskalowania konfliktów. Ciemnoczołowski uważa, że przykład idzie z góry, czyli z centralnej sceny politycznej. Czego dowodem próby odwołania kolejno: marszałek województwa, przewodniczącego sejmiku, a także wojewody. Do tego ostatniego odniósł się przedstawiciel PO.

Pan wojewoda, który był kiedyś radnym sejmiku, odkąd kiedy jest wojewodą, nigdy nie był na sesji. Gdzie był, jak była katastrofa na Odrze? Po tygodniu się obudził, przeleciał propagandowo helikopterem nad Odrą. Gdzie jest pan wojewoda, żeby uruchomić publiczne pieniądze, po to, by wspierać kardiochirurgię w Gorzowie, a nie prywatne spółki i konsultantów wojewody, którzy te spółki prowadzą.

Ciemnoczołowski tłumaczył, że apel ws. odwołania wojewody miał na celu pokazanie, że W. Dajczak źle zarządza regionem. Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00