ZIELONA GÓRA:

1963 metry dla żołnierzy wyklętych. Niebawem bieg „Tropem Wilczym”

W Polsce już po raz szósty, a w Zielonej Górze po raz czwarty. W niedzielę, 4 marca odbędzie się bieg „Tropem Wilczym”, poświęcony pamięci żołnierzy wyklętych, walczących w podziemiu antykomunistycznym w latach 1944-1963.

1 marca od 2011 roku jest Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W sąsiedztwie tego dnia nie tylko w Polsce, ale i w wielu miejscach świata odbywa się Bieg „Tropem Wilczym”. Przed rokiem w 281 miastach wystartowało ok. 60 tys. uczestników. Tegoroczna edycja odbędzie się 4 marca. W Zielonej Górze start i meta będą zlokalizowane na parkingu przy hali CRS.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, rozgrywamy go na dystansie 1963 metrów. Jest to dystans honorowy. W 1963 r. został wykonany ostatni wyrok śmierci na żołnierzy wyklętym, „Lalku”. Stąd ta data.Hubert Sagan, prezes stowarzyszenia Edukacja i Rozwój

W organizację biegu włączają się harcerze, którzy inicjują przy tej okazji akcję dla harcerki Agaty Woźniak, która w wakacje uległa wypadkowi. Dzięki fundacji PKO, każdy kto pobiegnie z kartką „Biegnę dla Agaty”, sprawi, że fundacja wesprze leczenie i rehabilitację harcerki. Im więcej osób zdecyduje się pobiec z taką kartką, tym większe będzie wsparcie. Potrzeba minimum 20 chętnych. Start do biegu równo w południe. Limit miejsc to 400 osób.

W tym roku bieg będzie organizowany panu Franciszkowi Prusowi. To był wieloletni sekretarz Koła Zielonogórskiego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który odszedł w tamtym roku i również Kubie Hardelowi, dzięki któremu ten bieg zaistniał. On go wynalazł w internecie i ten bieg po raz pierwszy odbył się na zielonogórskim deptaku.Jacek Ogorzałek, zarząd stowarzyszenia Edukacja i Rozwój

Więcej informacji na temat biegu, jak i o zapisach znajdziecie tutaj.

Zobacz więcej
Back to top button
X