WAŻNEZIELONA GÓRA:

160 nowych miejsc w żłobku przy ul. Wiśniowej? Jest na to ogromna szansa!

Czy będzie więcej miejsc w miejskich żłobkach w Zielonej Górze? Miasto jest blisko pozyskania środków rządowych na rozbudowę placówki oświatowej dla najmłodszych zielonogórzan przy ul. Wiśniowej.

Informację potwierdziła w programie Prezydent na 96 FM Wioleta Haręźlak. Dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w Zielonej Górze była gościem Kai Rostkowskiej. – Ma tam być dodatkowo prawie 160 nowych miejsc – przekazała szefowa zielonogórskiej oświaty na antenie Radia Index.

Jeśli chodzi o rozbudowę, to mówimy przynajmniej o terminie dwóch lat – licząc od dnia dzisiejszego. Jesteśmy na etapie oczekiwania na akceptację i ocenę wniosku, który złożyliśmy. Przygotowaliśmy koncepcję rozbudowy żłobka przy ul. Wiśniowej. To będzie jeden budynek, który będzie połączony z istniejącym żłobkiem, łączyć go będą ciągi komunikacyjne.

Program zakłada aplikowanie o dotację na rozbudowę istniejącej placówki i dlatego wybór padł na żłobek przy ul. Wiśniowej. Magistrat chce również pozyskać pieniądze na funkcjonowanie tej placówki.

Ja chcę wytrzymać w tym napięciu do końca i myślę, że w kolejnej audycji – nawet jeśli będzie prezydent Janusz Kubicki – podzieli się tą informacją, bo myślę, że za tydzień będziemy już wiedzieć, na ile nasz wniosek został zaakceptowany i czy faktycznie otrzymamy tę kwotę, którą tam wpisaliśmy.

Cały program Prezydent na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00