ZIELONA GÓRA:

15 lat w Unii Europejskiej, to dobra okazja do świętowania. Jutro w Zielonej Górze

Oda do radości dla Polski rozbrzmiewa od 15 lat. Hymn Unii Europejskiej niejednokrotnie usłyszymy też pewnie jutro. 1 maja 2004 roku nasz kraj wkroczył do europejskiej wspólnoty.

Z okazji jubileuszu zaplanowano wiele wydarzeń i atrakcji. Świętowanie 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej odbędzie się również w Zielonej Górze. W samo południe na placu przed Filharmonią Zielonogórską rozpocznie się koncert Orkiestry Dętej Zastal. Po nim na znak jedności zostaną wypuszczone balony. Do udziału w uroczystości zachęca prezydent Janusz Kubicki.

Zapraszamy każdego, warto świętować. Myślę, że Unia Europejska dała nam bardzo wiele jako Polakom. Chyba nie wyobrażamy sobie tego, że moglibyśmy w niej nie być. Przechodząc po mieście, widzicie państwo rzeczy zrobione za pieniądze z UE. Jak jedziecie autobusem, to dzięki Unii Europejskiej on jest nowy, za chwile będzie Centrum Przesiadkowe, dzięki Unii Europejskiej. Byliście w CRS? Dzięki Unii Europejskiej. Zobaczcie państwo, czego się nie dotkniemy, to w tym UE nam pomogła. Będziemy świętować 15 lat, do czego serdecznie zapraszam.Janusz Kubicki

Przed ratuszem wyeksponowana zostanie wystawa „Ojcowie Założyciele Unii Europejskiej”. Obchody jubileuszu współorganizują również: Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego oraz Zespół Szkół Specjalnych. Przygotowany zostanie poczęstunek w postaci tzw. ciasta europejskiego i francuskich naleśników. Świętowanie rozpocznie się jutro o 12:00 i potrwa do 14:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: