ZIELONA GÓRA:

14 mln złotych na trzy lubuskie szpitale! Pieniądze przekazał zarząd województwa

Kolejne miliony trafią do lubuskich szpitali. Zarząd województwa zdecydował o przekazaniu oszczędności na inwestycje w szpitalach w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim oraz Ciborzu. Łączna kwota środków to 14 milionów złotych. 
Pieniądze pochodzą z dotychczas niewykorzystanych wydatków majątkowych oraz przesunięć w realizacji niektórych zadań inwestycyjnych. Są to też środki wygospodarowane ze spłat pożyczek i poręczeń. Mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.
Zdrowie, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo zdrowotne jest priorytetem w naszym województwie. A zdrowie i jakość życia to nawet nasza inteligentna specjalizacja. Świadczą o tym liczby. Tylko w tej dekadzie zielonogórski szpital otrzymał wsparcie finansowe ponad 300 mln złotych. Lecznica w Gorzowie uzyskała natomiast dofinansowanie 518 mln złotych, łącznie z aportem.  

 

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze otrzyma dotację w wysokości ponad 6 milionów złotych. Na co środki zostaną wydane? O tym prezes zielonogórskiej lecznicy Marek Działoszyński.

Te środki przeznaczymy po pierwsze na duże wkłady do termomodernizacji i jeszcze do Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Kolejne zakupy to dwie duże pralnice. Jesteśmy samowystarczalni w tym zakresie, a nawet świadczymy usługi na zewnątrz. Musimy więc po działalności covidowej wymienić urządzenia. 

Dotacja w podobnej wysokości trafi także do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Trzecią placówką, która otrzyma dofinansowanie jest Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu. Do tej lecznicy trafi milion złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: