ZIELONA GÓRA:

10 lat, setki piosenek i młodych artystów. Festiwal FUMA w jubileuszowej odsłonie

Konkursów dla młodych wokalistów jest sporo. Tradycją na zielonogórskiej scenie jest Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA. W tym roku jest to jubileuszowa, dziesiąta edycja imprezy.

Do FUMY zgłosiło się 203 młodych artystów. Zakwalifikowało się prawie 30 osób. Zaśpiewają dzieci i młodzież z województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego czy lubelskiego. W drodze wyjątku, konkurs odbędzie się nie w Hydro(za)zagadce, ale w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Mamy niedługo Festiwal Anny German, który powraca do zielonogórskiego amfiteatru. W związku z tym mamy dużo prac technicznych i remontowych na scenie. Dlatego przenosimy koncerty konkursowe FUMY do auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, tam gdzie będzie również koncert galowy.Krzysztof Mroziński

Do konkursowego repertuaru mali i nieco więksi piosenkarze wybierają dwie piosenki. Jedna jest dowolna, natomiast druga musi pochodzić z bazy 100 utworów Fundacji Młodzi Artyści.

W programie festiwalu również występ gwiazdy. Koncert galowy na dziesiątej FUMIE da Anna Maria Jopek. Wydarzenie odbędzie się 31 maja i 1 czerwca.

Krzysztof Mroziński

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: