ZIELONA GÓRA:

1% podatku dla Caritas: skorzystali seniorzy, dzieci i osoby bezdomne

Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przedstawił rozliczenie 1% podatku za 2019 roku. W ramach akcji „1% podatku – 100% serca” zebrał ponad 650 tysięcy złotych. Większość tej sumy – ponad 480 tysięcy złotych – trafiło na pomoc dzieciom i dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. 1% podatku na Caritas oddało ponad 10 tysięcy osób.

Inne działania sfinansowane z datków podatników to np. pomoc osobom bezdomnym i ubogim.

Dofinansowaliśmy działalność stołówki dla osób bezdomnych i ubogich, działalność magazynów Caritas, które mamy w Zielonej Górze i Gorzowie. Wsparliśmy promocję i organizację wolontariatu, działalność placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, dofinansowaliśmy również działalność łaźni i ogrzewalni dla osób bezdomnych w Zielonej Górze. Zakupiliśmy plecaki w ramach akcji „Z uśmiechem do szkoły”. Dofinansowaliśmy też Schronisko Aktywizujące dla Bezdomnych Mężczyzn, naszą sztandarową placówkę.

Caritas zachęca do wpłat także w tym roku.

Jak oddać 1%? Najlepiej wejść na naszą stronę internetową, gdzie jest bezpłatny program do pobrania. Można też wypełnić deklarację online i wysłać od razu do urzędu. Od 15 lutego będzie można wejść na stronę ministerialną – podatki.gov.pl i tam również wpisać nasz KRS.

Numer KRS Caritasu to 0000226818. Jeśli będziemy chcieli wpłacić 1% na konkretnego podopiecznego, należy oprócz KRS-u organizacji wpisać indywidualny numer jego zbiórki.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: