ZIELONA GÓRA:

„1% podatku – 100% serca”. Caritas dziękuje za wpływy z podatku i prosi o wsparcie [1% PODATKU]

Ponad 600 tysięcy złotych uzyskała w minionym roku Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pieniądze te pochodziły z 1% podatku, który przekazali darczyńcy. Większość tej kwoty (ponad pół miliona złotych) trafiła na leczenie i rehabilitację podopiecznych organizacji.

Z 1% Caritas sfinansował też działalność statutową, m.in. prowadzenie stołówki dla osób bezdomnych i ubogich oraz przedszkola.

Z tych pieniędzy, w ramach akcji „Z uśmiechem do szkoły”, zakupiliśmy również ponad 1000 plecaków dla dzieciaków. Większość plecaków wyjechała też na Ukrainę, ponieważ tam współpracujemy z Caritas Spes i tam też doposażamy i pomagamy tym dzieciom. Przeznaczyliśmy te środki również na działalność naszych magazynów, zarówno w Zielonej Górze, jak i Gorzowie Wielkopolskim. To magazyny, do których przychodzi codziennie mnóstwo ludzi z prośbą o wszelaką pomoc. Również przeznaczyliśmy kwotę na Wakacyjną Akcję Caritas, na wypoczynek dzieci i młodzieży.Sylwia Grzyb, rzecznik prasowy Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Caritas również w tym roku zachęca do oddawania 1% podatku. Wystarczy wypełnić tylko jedną rubrykę swojego PIT-u, podając numer KRS i nazwę organizacji.

Bardzo ważne jest to, aby rozliczając się z fiskusem, wpisać numer KRS naszej organizacji: 226818. Wystarczy wpisać ten KRS i te państwa pieniądze, ten 1%, zostanie przekazany przez urząd skarbowy na działalność naszej Caritas.Sylwia Grzyb

1% podatku możemy przekazać także na tzw. cel szczegółowy, czyli dla konkretnego podopiecznego. Wtedy w polu „cel szczegółowy” podajemy imię i nazwisko tej osoby. Potrzebującym, którzy mają założone subkonta w Caritas, są także przypisane numery poprzedzone literami „C-P”. Możemy więc posłużyć się również nimi. Co ważne, do podopiecznych trafia 100% kwoty, którą przekazali im podatnicy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: