ZIELONA GÓRA:

1 czerwca ratusz znów opanują dzieci!

Torciki bezowe z kremem i owocami, tartaletka, pierogi z kaczką – m.in. takie dania potrafi podać Zosia Zaborowska, 12-latka z Zielonej Góry, która w programie MasterChef Junior zajęła drugie miejsce.

Młoda miłośniczka gotowania zadba o podniebienia tych, którzy 1 czerwca wezmą udział w Dziecięcej Sesji Rady Miasta.

Chciałabym zrobić coś takiego, co każdy może przygotować w domu. By ktoś, kto nawet nie gotuje mógł to przygotować w domu, bo często kuchnia się kojarzy z takim: „O Jezu, znowu muszę ugotować obiad”, a przecież to może być bardzo fajna zabawa i frajda. Chciałabym, żeby to było coś prostego, ale pysznego – mówi 12-latka, która jeszcze nie wie, czy pójdzie w dania obiadowe, czy desery.

Więcej tajemnic, dotyczących atrakcji w trakcie obchodów Dnia Dziecka w mieści uchylił Jan Korsak, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. Szkoła kolejny raz będzie partnerować wydarzeniu.

Zaprezentujemy to, co mamy najlepsze, czyli uczniów w zawodach gastronomicznych. Uczniowie naszej szkoły uczeszą dzieci, które będą brały udział w sesji Rady Miasta. Takim stałym punktem były zawsze Mistrzostwa Miasta Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Strong Man. W tym roku także po raz drugi, a w sumie już po raz trzynasty te zawody odbędą się na deptaku – poinformował Korsak.

Tak jak przed rokiem dzieci z zielonogórskich podstawówek zajmą miejsca radnych i będą… rządzić. Przedstawicieli do ratusza wskażą szkoły, a młodzi radni pochylą się nad sportem, kulturą i rekreacją. Dorośli radni już teraz obiecują sobie wziąć do serca wypracowane przez dzieci pomysły podczas pełnoprawnej sesji.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: