InformacjeLUBUSKIE:

Na zdrowie, czyli żarska szkoła z certyfikatem!

Szkół w Żarach, które zajmują się edukacją zdrowotną, jest wiele. Jednak Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina otrzymała wczoraj Certyfikat Lubuskiego Kuratora Oświaty Szkoły Promującej Zdrowie!

 
Program Szkoła Promująca Zdrowie (SzPZ) realizowany jest w Polsce od 1991 r, zatem ma już długą tradycję. Wczoraj przyznano wybranym szkołom Certyfikaty Lubuskiego Kuratora Oświaty Szkoły Promującej Zdrowie. Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach znalazła się w tym zacnym gronie. O tym, jak zdobyć certyfikat opowiedziała Pani Dyrektor SP nr 1 w Żarach, Agnieszka Ropska.

Agnieszka Ropska, dyrektor SP nr 1 w Żarach

Nie od dzisiaj wiemy, że dobre zdrowie uczniów sprzyja uczeniu, a zdrowy i zadowolony nauczyciel, to szczęśliwy uczeń. Związek zdrowia i edukacji jest niezmiernie ważny. No i nie istnieje bez współpracy, o czym opowiedziała Pani Honorata Kryszewska, szkolny koordynator i wicedyrektor.

Honorata Kryszewska, szkolny koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie

W Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach dzieje się bardzo dużo. Nie sposób nawet wymienić wszystkich działań związanych własnie z edukacją zdrowotną.

Honorata Kryszewska, szkolny koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Żarska podstawówka ma powód do dumy. Wiele szkół podejmuje podobne działania, jednak tylko im wręczono wczoraj certyfikat.

Agnieszka Ropska, dyrektor SP nr 1 w Żarach

Tworzenie szkoły promującej zdrowie jest długotrwałym procesem, bo i o zdrowie  dbamy całe życie, a nie raz na jakiś czas. Od września na antenie Akademickiego Radia Index poznacie szkoły z południowej części naszego województwa, w których dla zdrowia robi się bardzo dużo, w tym bliżej poznamy żarską SP 1.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: