MUZYKA:WOŚP

Znamy pierwsze gwiazdy Przystanku Woodstock!

Na pierwsze gwiazdy 24. Przystanku Woodstock nie musieliśmy długo czekać. Premierowe wieści organizatorzy ujawnili już w grudniu, ciesząc się, że na woodstockową scenę powraca festiwalowa legenda – Lao Che. Dziś poznaliśmy pierwszego zagranicznego wykonawcę. Do składu wykonawców najpiękniejszego festiwalu świata dołączyła heavy metalowa petarda w postaci Szwedów z Arch Enemy.

Zespół został założony w połowie lat 90′ z inicjatywy byłego gitarzysty zespołów Carcass i Carnage – Michaela Amotta. Debiutancki krążek Arch Enemy, Black Earth, ukazał się w 1996 r. i stał się kluczem do sukcesu. Przez ostatnie 20 lat zespół utwierdził swoją pozycję na rynku muzycznym jako jeden z najważniejszych i najbardziej profesjonalnych gwiazd heavy metalu. Dzięki imponującym występom na żywo, zespół Arch Enemy zjednoczył sobie rzeszę fanów na całym świecie. Podczas koncertu na 24. Przystanku Woodstock, uczestnicy festiwalu będą mogli usłyszeć ich najnowszy materiał. Dziesiąty album Arch Enemy został nagrany w 2017 i ukaże się pod koniec roku. “Will To Power” jest również pierwszym wydawnictwem nagranym w nowym, odświeżonym składzie.

Zawsze chodziło nam o tworzenie jak najlepszej muzyki. Nasz sukces jest wynikiem tego, że dźwięki, które tworzymy przemawiają do ludzi i tego, że nieustannie przemierzamy świat i gramy koncerty. Cieszę się, że tak szybko przybywa nam fanów i jesteśmy podekscytowani na myśl o tym, że możemy dawać coraz bardziej wymagające i imponujące muzycznie i wizualnie koncerty. Mamy nadzieję, że nasza nowa płyta przypadnie fanom do gustu i już nie możemy się doczekać aż będziemy mogli znów zgrać na żywo i podzielić się ze światem nowymi kawałkami. Michael Amott

Oprócz światowej gwiazdy, na kolejnej edycji Przystanku Woodstock usłyszymy również polskich artystów. W tym roku Lao Che powróci nie tylko na woodstockową scenę. 16 lutego ukaże się nowy, siódmy studyjny album zespołu, który będzie nosił tytuł „Wiedza o społeczeństwie”. Na nowej płycie zespół sięga do brzmień muzyki rozrywkowej lat osiemdziesiątych, jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr “Emade” Waglewski oraz Filip “Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00