WOŚPZIELONA GÓRA:

Pobiegnijmy znów dla WOŚP! Tym razem – indywidualnie

W innej formie niż dotąd, ale z tym samym celem odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”. Ci, którzy nie mieli okazji zapisać się na centralne zawody, będą mieli szansę pobiec w niedzielę, w dniu finału WOŚP.

W Zielonej Górze zostanie udostępniona tzw. otwarta trasa dla zawodników. Tak jak w poprzednich latach, będzie znajdowała się za halą lekkoatletyczną MOSiR-u.

Będzie tam wolontariusz ze sztabu, z puszką, do której będzie można wrzucić jakąś symboliczną kwotę. W tym roku, oczywiście ze względu na bezpieczeństwo, wszystko odbywa się w formie lotnej. Nie ma zorganizowanego startu, natomiast jest miejsce, w którym można zostawić rzeczy, są wolontariusze od nas, którzy tego przypilnują. Wskażemy państwu trasę, ktora będzie oznaczona przez wolontariuszy w lesie za CRS-em, tak żebyście mogli sobie spokojnie przebiec 5 kilometrów.

Celem biegu „Policz się z cukrzycą” jest zbiórka pieniędzy na pompy insulinowe dla kobiet w ciąży.

To okrutna, podstępna choroba, która atakuje znienacka. Nieleczona, niewykryta, ale też w przypadku nieprzygotowania odpowiedniej dawki insuliny, niepodania jej w odpowiednim momencie, może spowodować śpiączkę i śmierć – zarówno mamy, jak i dziecka. Trzeba nam więc wspólnego działania. Zapraszamy, bo wierzymy, że dobro zawsze zwycięża, a sportowa Zielona Góra to Zielona Góra pełna gorących, wspaniałych serc.

Organizatorzy zachęcają, by swój start w biegu uwiecznić w mediach społecznościowych. Indywidualny bieg „Policz się z cukrzycą” odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia między 12:30 a 15:00.

Przypominamy – informacje o tym, co będzie się działo podczas WOŚP-u, zobaczycie i usłyszycie na naszym Facebooku, a także na antenie Radia Index.

mat. prasowe

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: