LUBUSKIE:WOŚP

Najpiękniejszy Festiwal Świata – również najbezpieczniejszy. Zasady na Pol’and’Rock Festival

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podaje, że na corocznym Pol’and’Rock Festival 99% osób czuje się bezpiecznie. Co zrobić, żeby rzeczywiście tak było? O to dba organizator, ale musimy też zatroszczyć się o siebie sami.

Bezpieczeństwo zapewni jak zawsze Pokojowy Patrol – 1000 pełnoletnich osób. Będzie widoczny już z daleka, dzięki czerwonym koszulkom. Wszyscy wolontariusze przeszli szkolenia w ośrodku Szadowo Młyn.

Jurek Owsiak zaapelował również do uczestników festiwalu, aby zwracali uwagę, co dzieje się wokół nich. Obowiązuje bezwzględny zakaz używek.

Absolutnie, nie ma tu żadnej taryfy ulgowej. Jesteśmy skuteczni, o czym mówią komunikaty policji. To my najczęściej zatrzymujemy tych ludzi na polu. Policja i Straż Ochrony Kolei potrafi zatrzymać tych ludzi w drodze do nas, a na miejscu pomagają nam także goście festiwalowi. Nie dopuszczajcie, aby zepsuto zabawę poprzez wprowadzenie na nasze pole festiwalowe używek. Niedozwolony jest alkohol wysokoprocentowy. Prosimy też, aby nie wnosić szkła.Jurek Owsiak

Nad bezpieczeństwem zdrowotnym będzie czuwał 300-osobowy Medyczny Patrol. To lekarze, ratownicy medyczni. Będzie również polowy szpital z m.in. kardiomonitorem, defibrylatorem AED, respiratorem i USG.

W zeszłym roku mieliśmy około 3 tysięcy interwencji, ale pamiętajcie państwo, że interwencją jest także pojawienie się w szpitalu i zadanie jakiegoś pytania. Jesteśmy dumni z tego, że cały system opieki medycznej, łącznie z lekarzami, ratownikami z Niemiec, funkcjonuje w naszej aplikacji od wielu lat. Świetnie to wychodzi.Jurek Owsiak

Zadbajmy również o dzieci. Dla nich na festiwalu również będą przygotowane atrakcje, np. na wzgórzu ASP. Pamiętajmy jednak, by maluchy były zawsze pod naszą opieką. Powinny mieć przy sobie opaskę z numerem telefonu rodzica lub opiekuna. Przygotujmy też dla dzieci nakrycie głowy, krem z filtrem, napoje i apteczkę.

Na Pol’and’Rock Festival nie zabierajmy zwierząt. Zarówno dojazd na miejsce, jak i warunki polowe w Kostrzynie będą dla nich uciążliwe.

Ludzie mają niesamowite pomysły, Gdyby ożywiły się dinozaury, ktoś na bank by z takim dinozaurem przyjechał. A my prosimy – nie wieźcie zwierząt, one się po prostu tam męczą. A nieraz sami ludzie mają jakby mniej odpowiedzialności, żeby wziąć ze sobą na przykład węża. Wąż to się jeszcze zwinie, gorzej ze zwierzętami takimi jak pies, który jest lekko zdezorientowany. Nie bierzcie zwierząt ze sobą.Jurek Owsiak

W zgromadzeniu potrzebnych rzeczy pomoże nam lista, którą przygotowała fundacja WOŚP.

https://www.facebook.com/PolAndRockFestival/photos/a.246095180240/10162000495450241/?type=3&permPage=1

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00