WOŚP

Baw się bez agresji! [PRZYSTANEK WOODSTOCK]

Najbardziej charakterystyczną cechą Przystanku Woodstock jest jego różnorodność. To tutaj spotkasz punkowca z irokezem na głowie, dziewczynę z dredami do pasa, czy osoby, dla których noszenie dzwonów to chleb powszedni. Czy Woodstockowicze potrafią tolerować siebie nawzajem, w jaki sposób kobiety potrafią zapewnić sobie bezpieczeństwo na co dzień oraz o znaczeniu słowa “humanitaryzm”, dowiedzieliśmy się na 23 Przystanku Woodstock.

Stowarzyszenie “Nigdy Więcej!” woodstockowicze znają już od pierwszych edycji festiwalu. Co roku to właśnie tutaj możemy dowiedzieć się o wielokulturowości i szacunku dla odmienności.  W tym roku oprócz rozmów oraz materiałów edukacyjnych dotyczących przeciwdziałania rasizmowi, możemy porozmawiać z muzykami występującymi na 23 Przystanku Woodstock, wziąć udział w warsztatach oraz zagrać w turnieju piłki nożnej pod hasłem „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”. O szczegółach podczas 23 Przystanku Woodstock opowiedziała Joanna Naranowicz ze Stowarzyszenia “Nigdy Więcej!”:

Jednym z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka jest poczucie bezpieczeństwa. Bezpieczna Ja to ogólnopolski projekt bezpłatnych szkoleń rozwoju osobistego dla kobiet i nastolatek w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.  W tym roku codziennie w ich namiocie będziecie mogli skorzystać z wielu warsztatów rozwojowych. Wszystkie mają na celu pokazać Wam jak istotnym elementem szczęścia jest poczucie bezpieczeństwa. W ich ofercie znajdziecie między innymi: warsztaty z kreatywności, bezpiecznej komunikacji, panele dyskusyjne i wykłady. Oferta kierowana jest również dla mężczyzn. O szczegółach z Katarzyną Zagożdzon opowiedziała Dominika Cwyniar – autorka i współtwórca szkoleń Bezpieczna Ja:

Do stałych bywalców Akademii Sztuk Przepięknych należy Polska Akcja Humanitarna. PAH już od 25 lat niesie pomoc humanitarną na całym świecie. Ich efekty możemy zobaczyć w Syrii, Sudanie Południowym, Somalii, Iraku i na Ukrainie. Jak co roku organizatorzy stoiska zwrócą woodstockowiczom szczególną uwagę na problematykę dostępu wody w różnych rejonach świata. Poza tym w ich ofercie znajdziecie gry edukacyjne, warsztaty oraz możliwość zrobienia wodnego tatuażu. O nowych atrakcjach opowiedzieli przedstawicielka Polskiej Akcji Humanitarnej:

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00