WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Winobraniowe czary mary w Ogrodzie Botanicznym!

Odrobinę bajkowej atmosfery do zielonogórskiego święta wina wprowadzi Ogród Botaniczny. A właściwie to, co będzie się w nim działo.

Podchody, poszukiwanie wilka, quiz o roślinach to twórcze zabawy, które wymyślił Teatr 4 Kąty. Będą też oczywiście przedstawienia.

Będą fragmenty spektakli, ale bardzo skrótowe, będą to piosenki. Każdy dzień będzie inny. Codziennie inny scenariusz, inne postacie. Jednego dnia Czerwony Kapturek i wilk, drugiego Aurelia Klamocińska i Monterra Fiubździu, jeszcze innego Złota Rybka. Także dzieci, które będą przychodzić dzień w dzień, nie będą się nudziły.Urszula Zdanowicz, Teatr 4 Kąty

Zabawy z cyklu „W świecie bajek” będą odbywać się od 10 do 14 września w godzinach 16:00-18:00.

Do Ogrodu Botanicznego warto jednak wybrać się już od początku Winobrania. Tak jak wcześniej, powstanie w nim świetlny park rzeźb.

Artyści, którzy do nas przyjechali już w ubiegłym roku z miasteczkiem pingwinów (czyli z instalacją świetlną, której postaciami były pingwiny), w tym roku przywiozą do nas ruchome elementy. Powiedziałabym, że świetlówki, ale to nie do końca to. Są to elementy, z których można rzeźbić. I artyści zachęcą do tego, żeby w ciągu dnia samemu układać te rzeźby, a w nocy będą one podświetlane. Chcemy trochę zaczarować ten nasz Ogród Botaniczny.Agata Miedzińska, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury

Świetlny park rzeźb będzie działał od 9:00 do 22:00. W godzinach wieczornych, od 20:00 do 22:00, zostaną zaprezentowane pokazy specjalne.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X