TEATRWINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Teatr wychodzi do ludzi. Po raz pierwszy – na scenie za deptakiem!

Trzy lata temu Lubuski Teatr wpadł na pomysł, jak urozmaicić Winobranie. Ponieważ aktorzy nie zawsze ograniczają się do sceny w budynku, postawiono na festiwal Monte Verde. To przegląd teatrów ulicznych i plenerowych z różnych miast Polski.

Dla nich sceną jest ulica lub plac. W tym roku warunki występów będą jeszcze lepsze, bo artyści pojawią się na nowej letniej estradzie. Problemem są tylko poprawki elementów placu, które już okazały się konieczne.

Myślę, że to będzie kultowe miejsce Zielonej Góry, w kapitalnym usytuowaniu. Ale brak wyobraźni ludzi z drugiej strony jest porażający. Fontanna teraz przez chwilę nie działa, bo jeden ze sprzedających jakieś produkty w czasie Winobrania, wymyślił sobie, że przecież po fontannie można przejechać. Zapadły się dwie płytki i zepsuto konstrukcję, w tej chwili jest ona rekonstruowana na nowo. Ludzie, szanujcie to, co mamy! To jest piękne miejsce. Te fikuśne ławeczki, ta trawa, po której można chodzić. Myślę, że to będzie miejsce, gdzie całymi rodzinami będzie można wybrać się na piknik.Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru

Plac teatralny ożyje już jutro, 13 września o godzinie 21:00. Spektakl plenerowy zaprezentuje m.in. teatr Fuzja z Poznania.

Kapitalny, z muzykami grającymi na żywo, z ogniami, z akrobacją. A zaraz po nich – legendarna już formacja teatru KTO Jurka Zonia, z najgłośniejszym ich spektaklem „Peregrinus”. Najpierw te teatry przejdą paradą wokół ratusza i Bachusa, żeby przyciągnąć ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą o istnieniu placu teatralnego. I na placu teatralnym zaczyna się teatralna uczta do 23:00. Wszystko za darmo, bardzo gorąco zapraszamy.Robert Czechowski

Na letniej scenie Lubuskiego Teatru zobaczymy też przedstawienie „Ja Gore” w wykonaniu teatru Akt z Warszawy. Dzieci będzie bawił teatr Wagabunda z Krakowa, który pokaże na przykład, jak wyglądały dawne zabawki. Festiwal Monte Verde potrwa do niedzieli. Szczegółów dowiecie się z całej Rozmowy na 96 FM dostępnej na naszym Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: