LUBUSKIE:WINOBRANIE

Tu spełniają się winiarskie marzenia! Pokaże je muzeum [WINOBRANIE 2017]

Winiarstwo w Lubuskiem było ważną częścią historii regionu. Dzięki reaktywowaniu tradycji jego dzieje są pisane na nowo. Przybliżyć je pomaga Muzeum Ziemi Lubuskiej, które przygotowało wystawę na temat winnicy Saint Vincent.

Podtytuł wystawy – „Marzenie w butelce” – nawiązuje do planów Jeana Mulota, który marzył o własnej winnicy. Na jej miejsce wybrano Borów Wielki – miejscowość w okolicach Kożuchowa i Nowego Miasteczka.

Pomimo młodego wieku winnica Saint Vincent ma za sobą spore osiągnięcia. Jej produkty ponownie stały się oficjalnymi trunkami Winobrania. Zdobyły również nagrody na konkursie win w Jaśle. Trofea konkursowe to jedne z eksponatów, które będzie można podziwiać w muzeum. Na ekspozycję składają się również zdjęcia z informacjami o działalności winnicy.

Wystawa „Winnica Saint Vincent w Borowie Wielkim. Marzenie w butelce” odbywa się w ramach corocznego cyklu „Winnice lubuskie wczoraj i dziś”. Wernisaż – 8 września o godzinie 17:00. Muzealnicy zachęcają również do odwiedzenia ekspozycji stałej Muzeum Wina.

Rozmowa z kuratorem wystawy, dr. Arkadiuszem Cincio – do odsłuchania poniżej. Zachęcamy Was również do obejrzenia materiału z Plenerowej Sceny Muzycznej Radia Index.

dr Arkadiusz Cincio

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: