WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Selfie z Bachusem? Tak, ale rozsądnie [WINOBRANIE 2020]

Zielonogórskie Winobranie jest w tym roku wyjątkową imprezą. Odbywa się jako jedno z nielicznych świąt miast w Polsce. Decyzja o tym, że będzie zorganizowane, nie była prosta. 

Dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, Agata Miedzińska przyznaje, że Winobranie jest o wiele inne niż przed laty.

To Winobranie chyba bardziej jest technicznie zrobione i z przyczyn bezpieczeństwa inne, ale mam nadzieję, że to nie przysłoni nam radości Winobrania. Bardzo dużo imprez tego typu, czyli dni miasta, nie zostało zrealizowanych w tym roku. Tu bardzo długo jako organizatorzy zastanawialiśmy się, czy to rzeczywiście ma być zrealizowane i w jakich parametrach. Decyzja zapadła, że jednak robimy, w dużo mniejszym zakresie.

Marzeniem wielu turystów, którzy odwiedzają Zieloną Górę we wrześniu, jest pamiątkowe selfie z Bachusem. Wymogi sanitarne nie zabraniają robienia zdjęć, ale i tak powinniśmy zachować ostrożność.

Drodzy państwo, szanujmy naszego Bachusa. On będzie w miasteczku winiarskim, będzie w „(Nie)winnej kawiarence”, natomiast jeżeli chcemy mieć z nim selfie – tak, ale w odległości. Pozwólmy również temu Bachusowi bezpiecznie zachowywać się w czasie Winobrania.

W całej rozmowie z dyrektorką ZOK-u dowiecie się również, w jakich punktach Winobrania musimy mieć na sobie maseczkę.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: