WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Na Winobraniu bawimy się koncertowo! Kto wystąpi na Placu Teatralnym? [WINOBRANIE 2020]

Muzyka na Winobraniu kojarzyła się zazwyczaj z koncertami polskich i światowych gwiazd oraz z występami lokalnych twórców. Teraz propozycje artystyczne są nastawione wyłącznie na wokalistów i zespoły związane z naszym regionem i miastem. Poza tym zmieniła się lokalizacja winobraniowej sceny – z placu przy filharmonii estrada przeniosła się na Plac Teatralny.

Artyści grają koncerty codziennie od popołudnia do godziny 20:00. Dziś (7 września) na Placu Teatralnym zobaczymy np. 10-osobowy zespół „Sounds of Green”, który zagra covery utworów Tiny Turner i grupy BAJM. Wystąpi również muzyk znany pod pseudonimem Pendofsky.

Jest to dokładnie Marcin Pendowski, który na co dzień jest gitarzystą w zespole Fisz Emade Tworzywo. Postanowił zaprosić do Zielonej Góry bardzo dobrych muzyków, ponieważ to będą na przykład muzycy od Ani Dąbrowskiej, z zespołu LemON. To jest trochę mocniejsze granie. Pan Marcin jest przed premierą drugiej płyty, a pierwsza płyta na przykład w 2015 r. otrzymała nagrodę “Mateusza” Trójki. Pendofsky otrzymał też Fryderyka, więc naprawdę jest to bardzo ceniony i znany muzyk.

Zespół „Sounds of Green” zagra o godzinie 17:00, a Pendofsky i jego goście – o 18:30.

Plac Teatralny to nie jedyne miejsce koncertów. W Miasteczku Winiarskim, między Starym Rynkiem a ulicą Pod Filarami, znajduje się „(Nie)winny ogródek”. Tam swoje umiejętności prezentują DJ-e.

To jest właśnie ten rodzaj muzyki, którego jako Zielonogórski Ośrodek Kultury raczej za bardzo nie tykaliśmy. A uważam, że powinniśmy i chyba to jest ten pierwszy krok. Naprawdę są to niesamowicie zdolni ludzie. Wystarczy chwilkę między 16:00 a 20:00 przystanąć przy ich konsolecie, zobaczyć to, co robią i odnaleźć w tym również pewnego rodzaju instrument, ponieważ nie jest to tylko odtwarzania muzyki – oni grają też live acty. Myślę więc, że warto poznać troszkę tę sztukę DJ-ską w naszym “(Nie)winnym ogródku”. 

Wisienką na torcie będzie koncert Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego i Krzysztofa Kiljańskiego. Występ, zatytułowany „Od Sinatry do Presleya” – o 20:00 na Placu Teatralnym.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: