WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Na ile bezpieczne było Winobranie 2019?

24 zatrzymane osoby i ponad 700 interwencji to policyjny bilans tegorocznego Winobrania. Przez całe 9 dni patrole pilnowały bezpieczeństwa i porządku na ulicach Zielonej Góry. Nie obyło się bez zdarzeń związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych.

Policjanci przypominają, że święto wina nie zwalnia nas z przestrzegania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

Wśród tych osób, które spożywały alkohol, zdarzyli się ci, którzy przesadzili z jego ilością. Wtedy trzeba było taką osobę odwieźć do izby wytrzeźwień bądź do miejsca zamieszkania. W sumie policjanci ujawnili prawie 620 wykroczeń, za które nałożyli 216 mandatów. Skierowali 71 wniosków do sądu o ukaranie. W sumie przeprowadziliśmy 723 interwencje.Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze

Wiele interwencji było związanych z zakłócaniem ciszy nocnej.

Najczęściej były one związane z zakłócaniem ciszy nocnej, porządku w mieście. Były też osoby, którym nie odpowiadała zbyt głośna muzyka puszczana na niektórych stoiskach. Mieliśmy naprawdę bardzo wiele interwencji porządkowych.Małgorzata Stanisławska

Policjanci zatrzymali też 17 poszukiwanych i odwieźli 67 osób do izby wytrzeźwień lub miejsca zamieszkania. Wylegitymowali prawie 1400 osób, w tym 19 nieletnich.

Nad bezpieczeństwem uczestników Winobrania dzień w dzień czuwało ponad 100 policjantów. Zielonogórskich funkcjonariuszy wspomagali m.in. słuchacze szkoły policyjnej w Katowicach.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: