WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Drugi dzień Winobrania. Nie tylko Savage! [PROGRAM]

Jak po pierwszym dniu świętowania? Jeśli macie siły, to zobaczcie, co czeka na Was w drugim dniu Winobrania 2019. Wieczorem wystąpi legendarny Savage.

KONKATEDRA PW. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ (ul. Mickiewicza 14)

godz.12:00 Uroczysta Msza Święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych oraz przemarsz uczestników uroczystości do sceny przy ratuszu

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 11:00 Winobraniowe Mistrzostwa Polski Strong Man

godz. 20:00 Koncert Savage

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10:00 – 21:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno Odrzańskie), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10:00 – 17:00 – odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Winnogóra” w Górzykowie – WinoBus nr 4: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Winnogóra” w Górzykowie – WinoBus nr 4: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz – WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Senator” w Niedoradzu – WinoBus nr 2: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Equus” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Winnogóra” w Górzykowie – WinoBus nr 4: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 13:00 Ekspozycja figury Św. Urbana I obok sceny przy Ratuszu

godz. 13:00 – 13:45 Blok artystyczny ku czci Św. Urbana I patrona Miasta w oprawie Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca

Złożenie życzeń przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego i Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego mieszkańcom i gościom Zielonej Góry

godz. 13:45 – 14:30 Koncert laureatów Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej

godz. 14:45 – 16:00  Koncert grup: Pod Wiatrakiem, Melodia, Gama, Rezonans, Sukces

godz. 16:15 – 16:30 Grupa Latino działająca przy Stowarzyszeniu Zawsze Aktywni Racula

godz. 17:00 – 17:45 Mateusz Ciawłowski YouTuber

godz. 18:45 – 19:45 Tribute to Sade

godz. 20:45 – 22:00 Magic of the Queen

po koncercie do godz.24:00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka – DJ Paweł BAMSE Jakubowski

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska, www.alefrajda.wixsite.com/frajda)

godz. 17:00 – 18:00 Warsztaty Rocking

godz. 18:00 – 19:00 Pokazy i animacje dla dzieci „Bańkowe szaleństwo”

godz. 18:30 – 21:30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Bboya Skoory

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 16:00 i 19:00 Dorota Truskolaska-Albiert „Triathlon story czyli chłopaki z żelaza” reż. Piotr Nowak

HOLI – ŚWIĘTO KOLORÓW (Parking przy Centrum Przyrodniczym, ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego)

godz. 15:00 – 20:00 Holi – Święto Kolorów – baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJów

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.pl)

godz. 10:00 – 20:00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE

godz. 9:00 Międzynarodowy Zawody Niepełnosprawnych w Bocci

Hala Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start”, www.start.zgora.pl)

godz. 9:00 Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Lubuski Związek Jeździecki, www.lzj.pl)

godz. 9:30 II Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt

Sala Sportowa Zespołu Szkół Edukacyjnych nr 4 w Drzonkowie, ul. Szkolna 2 (organizator: UKS „Świt”, www.uksswit.pl)

godz. 9:30 14. Międzynarodowy Turniej Winobraniowy w Akrobatyce Sportowej

Hala akrobatyczna, ul. Urszuli 22 (organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)

godz. 10:00 4. Otwarty Winobraniowy Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego (zapisy w dniu turnieju od godz. 9.15, turniej open bez podziału na kategorie wiekowe)

Mała Sala gimnastyczna, ul. Podgórna 50 (organizator: AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, www.azs.zgora.pl)

godz. 10:00 Winobraniowy Turniej Brydża

Sala konferencyjna Centrum Biznesu (III piętro), ul. Bohaterów Westerplatte 23 (organizator: Lubuski Związek Brydża Sportowego w Zielonej Górze)

godz. 11:00 Bieg Charytatywny „Polska Race Hau 2019”

Teren leśny w Starym Kisielinie (organizator: Fundacja „Pomagam na Medal”)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

godz. 8:00 XXXV Zawody w Strzelaniu Myśliwskim „Winobranie 2019” o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra

Strzelnica w Krutli koło Wolsztyna (organizator: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze, www.zielonagora.pzlow.pl)

godz. 12:00  „Park-obraz. Park Mużakowski w Łęknicy – lubuski zabytek na liście UNESCO” wykład dr Anitty Maksymowicz

Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (organizator: Muzeum Ziemi Lubuskiej, www.mzl.zgora.pl)

godz. 15:00 – 19:00 Degustacja lokalnego wina XVIII wiecznej piwnicy winiarskiej

Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”)

godz. 17:00  „Ja i Mauritius-Pokaż mi swoje piękno” wystawa fotograficzna Doroty Leligdowicz. –  wernisaż

Mediateka Góra Mediów WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida, www.wimbp.zgora.pl)

WYSTAWY

Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa linorytów Arety Fedak „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii – Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice” wystawa zdjęć;

Ekspozycja stała: „Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych.

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14

Wystawy czasowe: „Lotnictwo Polskie 1939 roku”; „Lubuscy bohaterowie w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Kobiety-żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”. Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54

Wystawa czasowa: „100-lecie powołanie Polskiej Policji”

Ekspozycja stała: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”;  „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze” Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Wystawa czasowa: „Narodowe czytanie”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Detale zielonogórskie” wystawa  fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. Teatr”; „Trudne początki niepodległości – 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa ph. Polski splot”; „Lubuskie winiarstwo”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

Cały program poniżej:

Download (PDF, 934KB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: