WINOBRANIE

Centrum Przyrodnicze zaprasza na wystawy z czystej natury!

Centrum Przyrodnicze postanowiło dodać coś od siebie do listy atrakcji dostępnych podczas Winobrania. Jak zwykle zachęca nas do podziwiania natury i jej skarbów. Tym razem proponuje nacieszyć oczy wystawami, pobudzającymi wodze wyobraźni. 

Oprócz ekspozycji stałych, Centrum zaprasza na aż 4 wystawy czasowe. Pierwsza z nich – “Kalejdoskop”, otwarta 5 kwietnia, wciąż jest dostępna dla odwiedzających. Jest to wystawa interaktywna, dotycząca zagadnień związanych ze światłem i złudzeniami optycznymi. Otwarta jest także “Muszlomania”, ekspozycja zbiorów muszli Pawła Lisiaka.

Dostępna jest też nadal wystawa “A przyroda wciąż w głowie mi” autorstwa Katarzyny Żok. Składa się ona z obrazów i rysunków zainspirowanych przyrodą. Oprócz powyższych, Centrum zaprasza też na podziwianie “Magii linorytu” Arety Fedak. 

Do zobaczenia wystaw zachęca dr Krystyna Walińska, kierownik Centrum Przyrodniczego.

Po pierwsze mamy salę naszych stanowisk interaktywnych, ona w tej chwili jest troszeczkę przearanżowana. Oprócz tego, mamy bardzo ciekawą wystawę czasową – “Kalejdoskop”, jest ona generalnie poświęcona optyce, ale optyce w formie bardzo atrakcyjnej. Mamy ciekawą wystawę muszli, jest to wystawa ze zbiorów pana Pawła Lisiaka. Jeszcze cały czas można oglądać wystawę linorytów pani Arety Fedak. Również serdecznie zapraszamy na taką bardzo, powiedziałabym, zwiewną, romantyczną wystawę obrazów pani Katarzyny Żok. dr Krystyna Walińska - kierownik Centrum Przyrodniczego

Wymienione ekspozycje są dostępne nie tylko w czasie Winobrania. Centrum Przyrodnicze zaprasza na oglądanie ich również po zakończeniu Dni Zielonej Góry.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: