SportWINOBRANIE 2019

Nocny Bieg Bachusa po raz pierwszy inną trasą

Sportowa inauguracja Dni Zielonej Góry wraca do wieczornej scenerii, ale z konieczności zmienia trasę. 32. Nocny Bieg Bachusa startuje dziś o 19:00, wyjątkowo spod Domu Harcerza.

Powodem jest oczywiście remont ul. Bohaterów Westerplatte. Wacław Hansz wspominał początki imprezy, która dzisiaj może się pochwalić ponad trzydziestoletnią tradycją. W pierwszym Nocnym Biegu Bachusa wzięło udział 63 biegaczy. Start nastąpił dokładnie 13 września 1986 r.

Wtedy bieganie nie było tak modne jak w tej chwili. Było mniej imprez. Z jednej strony było łatwiej, a z drugiej strony trudniej, bo nie było się na kim wzorować. Te drzwi otwieraliśmy sami. Teraz nie ma problemu. Często jeżdżę na różne imprezy i niewiele rzeczy może zaskoczyć, niewiele też można podpatrzeć. Oczywiście nie znaczy to, że jesteśmy organizatorami doskonałymi.Wacław Hansz, prezes lubuskiego TKKF

Przed rokiem pierwszy raz w historii biegu rywalizacja odbyła się w południe. Teraz z kolei zmieni się trasa.

Nowa trasa, to nowe wyzwania. Chociażby ze względu na przewyższenie, które jest na początku biegu. Start na wysokości Domu Harcerza, ok. 50 m. zawodnicy pobiegną ul. Wyspiańskiego, skręcą w prawo i pod górę ul. Dziką ok. 300 metrów. Tu jest pierwsze utrudnienie ze względu na różnicę poziomów. Dalej będzie już w miarę normalnie.Wacław Hansz, prezes lubuskiego TKKF

Z ul. Dzikiej zawodnicy biegną w ul. Wazów. Następnie przebiegną przez ul. Staszica i dotrą do Parku Tysiąclecia, z którego wybiegną w okolicach Urzędu Miasta na Placu Piłsudskiego. Ulicą Chrobrego wrócą na ul. Wyspiańskiego. Pętla ma długość 2,4 km. Biegacze pokonają cztery okrążenia, co w sumie da dystans prawie 10 km. Trasę o połowę krótszą przemierzą z kolei spacerujący z kijkami, bowiem pięć minut po biegaczach ruszy III Winobraniowy Marsz Nordic Walking. Imprezą poprzedzającą będzie VIII Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Lotto. Ten wystartuje o 16:00. Trzy godziny później start do biegu głównego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: