WINOBRANIE 2019

Czas na finał Winobrania! Sobotni program pełen atrakcji!

Dziś klucze do bram miasta zwraca Bachus. Stanie się to podczas korowodu, który będzie zwieńczeniem Winobrania. W południe, Aleja Konstytucji 3 Maja wypełni się barwnymi uczestnikami winobraniowego korowodu. Zobaczcie, co jeszcze wydarzy się w sobotę w Zielonej Górze!

KOROWÓD WINOBRANIOWY pod hasłem Cyrk

godz. 12:00 (Aleja Konstytucji 3 Maja)

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 20:00        Koncert Bad Boys Blue

po koncercie      Pokaz sztucznych ogni

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10:00 – 21:00        Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno Odrzańskie), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10:00 – 17:00 – odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „U Michała” w Zielonej Górze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 4: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Equus” w Zaborze – WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa – WinoBus nr 2: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz – WinoBus nr 3: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 4: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 14:00 – 14:45        Meteroids

godz. 15:00 – 15:45        Aleksander Martinez – Mam talent

godz. 16:00 – 16:45        Pokaz Wschodnich Sztuk Walk „Budo Gala Winobranie 2019″

godz. 17:00 – 18:00        Trening Medialny Gali Sportów Walki MFC12

godz. 19:00 – 20:00        Echa

godz. 21:00 – 22:00        Rezerwat Zaopiekuj się mną

po koncercie do godz. 1:00         Dyskoteka Dorosłego Człowieka – DJ Paweł BAMSE Jakubowski

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WARSZTATY SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)

godz. ??00 – ??00             „Uczymy się chodzić po taśmie” warsztaty slackline dla dzieci

POKAZ SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)

godz. ??00 – ??00            Dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 18:00        Warsztaty Breaking (Break Dance)

godz. 18:00 – 19:00        Pokazy i animacje dla dzieci „Strefa Falubaziaka”

godz. 18:30 – 21:30        Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Motomyszy

TAŃCZĄCE FONTANNY (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)

godz. 22:00        Pokaz „Tańczących Fontann” z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta

godz. 24:00        Pokaz „Tańczących Fontann” w rytm muzyki współczesnej

czas pokazu ok. 30 minut

MONTE VERDE FESTIVAL. III FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH (Plac Teatralny)

godz. 14:00 – 18:00        „Stara zagroda” interaktywna instalacja teatralna, Teatr Wagabunda

godz. 21:00                       „Ja gore”, Teatr Akt

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 17:00 i 20:00         Wasilij Sigariew „Wykrywacz kłamstw” reż. Robert Talarczyk

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.pl)

godz. 10:00 – 20:00        Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE

godz. 9:00           Czwarty Ogólnopolski Turniej Winobraniowy Open w Bowlingu Sportowym o Puchar Bachusa

Bowling Club Zielona Góra, ul. Zacisze 16 (organizator: Bowling Club, www.bachus.kreglezg.pl)

godz. 10:00        III Winobraniowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra

Pole Golfowe w Przytoku (organizator: Stowarzyszenie „Przytok Golf Resort”, www.przytokgolfresort.pl)

godz. 10:00        XVIII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra

Hala VII Liceum Ogólnokształcącego ul. Stanisława Wyspiańskiego 12 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”, www.spartakuszg.pl)

godz. 10:00         Międzynarodowe Zawody Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym – kwalifikacje olimpijskie Polish Open 2019

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)

godz. 10:00        Turniej Winobraniowy w strzelectwie dla mieszkańców Miasta

Strzelnica, ul. Strzelecka 22 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)

godz. 10:45        VIII Turniej Szachowy o Puchar Bachusa

Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego (organizator: Fundacja Mistrzostwa Szachowego)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

godz. 10:00 – 14:00        Winobraniowy Kiermasz Książek

Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 12:00 – 18:00        „Insect day” spotkaniami ze specjalistami, wystawa, zajęcia plastyczne

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (organizator: CNK Centrum Przyrodnicze, www.centrumprzyrodnicze.pl)

godz. 15:00 – 19:00        Degustacja lokalnego wina XVIII wiecznej piwnicy winiarskiej

Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”)

godz. 17:00        Europejskie Dni Dziedzictwa

w programie: zwiedzanie pałacu, parku, otwarcie wystawy okolicznościowej, prelekcję poświęconą rewitalizacji założenia parkowo-pałacowego w Starym Kisielinie oraz koncert

Pałac w Starym Kisielinie, ul. Pionierów Lubuskich 53 (organizator: Zielonogórski Ośrodek Kultury – Filia w Starym Kisielinie, www.satrykisielin.com.pl)

WYSTAWY

Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa linorytów Arety Fedak „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii – Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice” wystawa zdjęć;

Ekspozycja stała: „Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych.

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawa czasowa: „Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu Dni Zielonej Góry – Winobranie 2019”

Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3 (www.zpap.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Lotnictwo Polskie 1939 roku”; „Lubuscy bohaterowie w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Kobiety-żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”.

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „100-lecie powołanie Polskiej Policji”; „Zielonogórskie atelier”; „Winnica CANTINA Karoliny i Mariusza Pacholaków w Mozowie”

Ekspozycja stała: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”;  „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”

Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (www.mzl.zgora.pl)

Wystawa czasowa: „Narodowe czytanie”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9 (www.pbw.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Detale zielonogórskie” wystawa  fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. Teatr”; „Trudne początki niepodległości – 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa ph. Polski splot”; „Lubuskie winiarstwo”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (www.wimbp.zgora.pl)

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informcji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close